Zdraví, Životní styl

Doporučených 8 hodin dobrý spánek nezaručí. Stačit může i kratší doba, záleží na jediné věci

Spánek je hlavním zdrojem energie, kterou potřebujeme na každodenní činnosti. Při narušení spánkového cyklu se můžeme potýkat s mnoha zdravotními problémy, silnou únavou a problémy s koncentrací. Hvězda sociálních sítí Addison Jarmanová se podělila se svými sledujícími o tajemství dokonalého spánku, díky kterému se budete každé ráno cítit skvěle!

Proč jste unavení, i když jste zdánlivě spali dost dlouho?

Ukázalo se, že existuje velmi jednoduchý důvod, proč jste celý den unavení, i když jste měli klidný a ničím nerušený spánek. Tiktokerka Addison Jarmanová se nedávno podělila o svůj trik, díky kterému zvýšila kvalitu svého spánku a cítí se každý den úžasně. Vyšla z teorie, že spíme v 90minutových cyklech.

Doporučený článek:  Okolo cukrovky koluje mnoho nepodložených teorií a mýtů

Jakmile se v noci probudíte uprostřed jednoho ze spánkových cyklů, naruší se jeho kontinuita a ráno se vám bude těžko vstávat. Můžete klidně spát celou noc, ale jakmile se probudíte ve špatné chvíli, můžete se cítit ospalí během celého dne. Přirozeně byste se měli vzbudit po devíti nebo sedmi a půl hodinách spánku, protože to vychází na 90minutové cykly. Jestli máte budík na osm hodin spánku, pravděpodobně budete neustále unavení.

Zdroj obrázku: Freepik

Naučte se, kdy je pro vás nejlepší jít do postele

Addison Jarmanová říká, že je mnohem důležitější, v kolik chodíme spát, než kdy se probouzíme. Teoreticky můžete spát trochu méně, a přesto se cítit mnohem lépe, než kdybyste spali déle a probudili se v polovině přirozeného cyklu. Z tohoto důvodu se mnoho lidí cítí lépe, když spí šest hodin místo doporučených osmi hodin denně.

Doporučený článek:  Silný vítr s člověkem zamává. Zvyšuje riziko srdečních příhod i deprese

Addison si sama již dlouho počítá 90minutové spánkové cykly, aby se úžasně vyspala. S výsledky je přitom neuvěřitelně spokojená a každý den se cítí příjemně odpočinutá, i když nespí celých osm hodin, které běžně doporučují odborníci. Únava a nedostatek spánku tímto způsobem mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku, a proto byste měli začít počítat, jaký čas na spaní je pro vás nejlepší.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/uk/body/health/a36227660/tiktok-sleep-hack-90-minute-sleep-cycles/