Stravování, Zdraví

Játra dostávají každý den zabrat. Oblíbené nápoje je pročistí a uleví celému tělu

Játra patří k nejdůležitějším orgánům v lidském těle. Plní řadu nesmírně důležitých funkcí, a přestože mají úžasnou schopnost regenerace, čas od času je potřeba jim trochu pomoci. Obzvláště pokud patříte mezi kuřáky nebo pravidelné konzumenty alkoholu. Jejich práci můžete snadno podpořit několika způsoby a nápoji, které napomohou detoxikaci jater.

Játra eliminují toxiny v těle

Játra jsou zodpovědná za odstraňování toxinů z těla, ukládání energie, přeměnu cukrů a bílkovin na tuky, syntézu bílkovin krevní plazmy a metabolismus bilirubinu. Jsou tvořená hepatocyty, které se mohou množit, proto má tento orgán i po odstranění poloviny své hmoty schopnost přestavět se do původní velikosti.

Doporučený článek:  Řešit bolest hlavy prášky je zbytečné. Jednoduchá masážní technika přinese rychlou úlevu

Nejjednodušším nápojem k detoxikaci jater je voda s citronovou šťávou. Čistí játra díky vysokému obsahu vitamínu C, navíc blahodárně působí na celý trávicí systém. Šťávu z půlky citronu vymačkejte do převařené vychladlé vody a vypijte hned po probuzení nebo těsně před spaním. Opakujte několik dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Nálev z heřmánku a mátový čaj

Nálev z heřmánku dokonale zlepšuje činnost jater, zklidňuje vylučování protizánětlivých látek a působí příznivě na trávení a žlučové cesty. Heřmánkový čaj by se měl konzumovat pravidelně po dobu dvou týdnů. Skvěle působí i šťáva z červené řepy. Je bohatá na antioxidanty, které neutralizují volné radikály. Je skvělým zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny. Šťávu můžete pít zředěnou s vodou a citronovou šťávou, neměla by se ale pít déle než sedm dní v kuse.

Doporučený článek:  Okolo sýru koluje mnoho mýtů, které ho zbytečně zařazují mezi zakázané potraviny

Mátový čaj zlepšuje činnost trávicího systému, pročišťuje střeva a játra. Tento čaj si dopřávejte každý večer, nejdéle ale tři týdny, poté si dejte pauzu. Nálev z ovesných vloček je bohatým zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů. Příznivě ovlivňuje činnost jater a střev a zlepšuje trávení. Ovesné vločky nechte sedm hodin namočené ve vodě. Poté vše slijte, přidejte jednu sklenici vody a důkladně promíchejte. Můžete přidat trochu medu. Pijte třikrát týdně.

Zdroj: https://guardian.ng/life/six-detox-drinks-to-cleanse-your-liver/