Krása, Rady a tipy, Zdraví

Solná koupel dokonale uvolní tělo i mysl. Lepší odměna po náročném dni neexistuje

Koupele se solí jsou velmi jednoduchým, levným a oblíbeným způsobem, jak si doma dopřát relaxaci, uvolnění a posílit své zdraví. Sůl má detoxikační, relaxační a zklidňující vlastnosti. Koupel se solí pomůže zklidnit kožní záněty, atopické ekzémy, lupénku, akné nebo bolesti svalů a kloubů. Zjistěte, jaká sůl je do koupele nejlepší a jaké jsou zdravotní benefity solných koupelí.

Léčivé vlastnosti solné koupele

Solné koupele se doporučují všem, kdo mají problémy s pohybovým aparátem, včetně revmatoidní artritidy, osteoartrózy a ankylozující spondylitidy. Sůl je na klouby skvělá, protože obsahuje ionty, brom, draslík, hořčík a vápník. Pohyb těla ve slané vodě je jednodušší než ve sladké vodě, a proto se pacientům s těmito problémy doporučuje také pravidelný pobyt u moře.

Doporučený článek:  Citron je škoda přidávat do čaje. Je neocenitelným čističem i zázračnou kosmetikou

Solné koupele vás nádherně uvolní, ale také pomohou pokožce. Máte-li chronické kožní problémy, alergické reakce, lupénku, atopický ekzém nebo akné, solná koupel je pro vás ideálním řešením. Sůl zlepšuje stav pokožky, protože snižuje tvorbu ohnisek nemoci. Snižuje keratózu a rozšiřuje póry kůže, díky čemuž dochází k rychlejšímu hojení kůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakou sůl do koupele vybrat?

Na trhu je k dostání hned několik druhů soli, které se pro solné koupele dokonale hodí. Nejsou příliš drahé, takže si je může dovolit každý, a jejich nákupu nebudete litovat. Nejlepší je epsomská sůl, která je skvělým zdrojem hořčíku. Zvolit ale můžete také růžovou himalájskou sůl, která je skvělá nejen do koupelí, ale také do jídla. Další možností je sůl z Mrtvého moře nebo kamenná sůl hořečnato-draselná.

Doporučený článek:  Nejoblíbenější metoda čištění uší je ta nejhorší. Hrozí i ztráta sluchu

Jak si doma připravit jedinečnou koupel?

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků během solné koupele, měli byste získat roztok s koncentrací asi 3 procent. Nejlepší teplota pro koupel je 38 stupňů a doba koupele by neměla přesáhnout 10–20 minut. Pro relaxaci použijte si 300 gramů soli na plnou vanu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sea-salt-bath