Rady a tipy

Asijská metoda odstraňování chloupků je bezbolestná a pokožka díky ní bude dokonale hladká

Nadměrné ochlupení trápí mnoho žen po celém světě. Některé se za to stydí, jiné neváhají navštěvovat kosmetické salony, aby je kosmetičky nežádoucích chloupků zbavily. Můžete s nimi zatočit také doma, jen k tomu potřebujete mít vhodné produkty. Někdy je lidská pokožka příliš citlivá na použití žiletek nebo epilátorů.

Po holení se mohou objevit zarudlé pupínky

Alternativou k holení může být laser, ale ne každá žena má finanční prostředky na to, navštěvovat zvláštní salony. Jaká je tedy jiná metoda, která může být dokonce bezbolestná? Mnoho žen hledá dlouhodobější řešení, aby se o své chloupky nemusely starat co tři dny. Problematická místa jsou hlavně intimní oblasti, podpaží a oblast bikin. Do těchto míst se někdy těžko dostanete žiletkou, navíc vám může způsobit bolestivé zarudnutí a pupínky.

V drogerii si můžete koupit různé voskové pásky nebo krémy, díky kterým se chloupků zbavíte. Jedná se ale o bolestivější variantu, kterou ne každá žena je ochotna podstoupit. Proto by měly nastoupit prostředky, které bolet nebudou. Jedním z nich je kurkuma. Ano, toto koření se skvěle hodí na odstraňování chloupků. Je to orientální metoda, která se běžně používá v Asii.

Zdroj obrázku: Freepik

Kurkuma má protizánětlivé vlastnosti a nejen to

Používá se na ošetření chloupků, dokonce umí i zesvětlit pokožku. Pokud budete kurkumu pravidelně používat, chloupky budou oslabené, navíc nedráždí pokožku a dodá ji svěží vzhled. Můžete si snadno vyrobit pastu, díky které se chloupků snadno zbavíte. Budete potřebovat lžíci kurkumy, 2 lžíce cizrnové mouky, 1/2 hrnku mléka a lžíci přírodního jogurtu.

Všechny ingredience smíchejte v misce a míchejte, dokud nevznikne hladká a pevná hmota. Nejdříve si pokožku, kam budete hmotu nanášet, dobře očistěte. Směs aplikujte ve směru růstu chloupků, použít můžete štětec. Nechte až půl hodiny působit, pasta zaschne a následně si udělejte masáž. Poté pastu odstraňte pomocí vatových tamponů, které namočte v teplé vodě.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/want-a-smooth-safe-shave-every-time-try-these-10-tips/