Domov, Rady a tipy

Plýtvání vodou je zbytečné. I malé změny ušetří ročně tisíce korun

Jak uspořit trochu vody? Voda bude za chvíli drahou komoditou, proto bychom měli přemýšlet nad tím, jak jí co nejvíce ušetřit. Jestli chcete žít ekologicky a myslet i na budoucnost svých dětí, vyplatí se najít způsoby, jak vodou šetřit. Nejen na zahradě, ale také v domácnosti můžete uspořit desítky litrů vody měsíčně.

Jednoduché kroky, jak ušetřit vodu

Životní prostředí i vaše peněženka vám poděkují, protože pitné vody je po celém světě nedostatek. Existují způsoby, kterými můžete vodu ušetřit a zároveň tak dát odpočinout přírodě. Podle vyúčtování pak snadno poznáte, jestli jste skutečně něco ušetřili. Například můžete ušetřit mnoho vody při každodenní hygieně.

Doporučený článek:  Ovocné tinktury v sobě koncentrují zdraví a sílu. Na ty nejlepší si musíme počkat i rok

Při čištění zubů nebo rukou nenechávejte kohoutek zapnutý. I během 2–3 minut totiž proteče až 15 litrů vody, které můžete využít jinde. Je tak důležité myslet na to, že je potřeba kohoutek vypnout. Místo horké vany používejte pouze krátkou sprchu. Ušetříte tím stovky litrů a na měsíčním vyúčtování to bude znát. Vanu si dávejte pouze občas, když jste unavení a potřebujete si odpočinout.

Zdroj obrázku: Freepik

Zahradu můžete zalévat dešťovkou

Nikdy byste neměli například do toalety vhazovat zbytky jídla nebo jiné nečistoty. Dobrým způsobem, jak ušetřit, je koupit do domácnosti zařízení, které ušetří vodu. Hlavní je udržovat kohoutky, nádržky a další přístroje v dobrém stavu, protože se snadno může stát, že voda bude odkapávat, což ve finále může znamenat o několik stovek korun navíc za celý rok.

Doporučený článek:  Čalounění znovu jako nové: odolné skvrny půjdou dolů jako mávnutím kouzelného proutku

Myčka nádobí také ušetří spoustu vody, stejně jako pračka. Je ale nutné tyto spotřebiče nepřeplňovat, zároveň je také nepouštět naplněné pouze z poloviny. Ušetříte tím vodu, peníze i svůj čas. Vodu pak můžete také sbírat do sudů nebo jiných nádob. Stačí je postavit pod okap a dešťovou vodou pak zalévat zahradu při velkých vedrech.

Zdroj: https://www.homebuilding.co.uk/advice/saving-water