Móda, Rady a tipy

Tetování může roky vypadat pořád dobře. Péče hned od začátku se vyplatí

Tetování je dnes moderním prvkem, kterým můžete vyjádřit nejen svůj názor, ale také může být vzpomínkou na dobré i zlé časy. Víte ale, jak pečovat o kůži po tetování? Ne pro každého je totiž tato ozdoba vhodná. Lidé s citlivou pokožkou by se tetování měli vyhnout. Ti ostatní pak musí vědět, co obnáší mít tetování.

Jak se starat o čerstvé tetování?

První dny po tetování jsou velmi důležité, protože svou péčí můžete rozhodnout o tom, jak bude nakonec vypadat. Důležité bude, aby mělo krásné obrysy, a pokud ho máte barevné, aby nevybledlo. Po tetování byste se nějaký čas měli vyhýbat alkoholu, protože ten ředí krev a kvůli tomu se tetování může hůře hojit. Navíc tím zvyšujete riziko infekce.

Doporučený článek:  Vybíráte kulečníkový stůl? Poradíme vám, na co se zaměřit

Po pár hodinách můžete sundat obvaz, aby pokožka mohla dýchat. Urychlí se tím hojení. Po tetování se na kůži mohou objevit drobné ranky, proto dejte pozor při péči o obrázek. Kůži myjte vlažnou vodou a jemným mýdlem, nejlépe bez chemie. První 2–3 dny můžete používat ochrannou fólii, ale není to nutné. Na hydrataci používejte hlavně mastné krémy, které podpoří hojení a tetování se pak bude méně loupat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechte se tetovat v zimě, musíte se vyhnout slunci

Jestli budete pokožku hydratovat a regenerovat, tetování bude mnohem hezčí a také se rychleji zahojí. Rozhodně byste první týdny měli vynechat koupání v bazéně, přírodních koupalištích nebo moři. Nedoporučuje se ani cvičení. První 2–3 týdny raději odpočívejte a sledujte každou maličkost. Jestli se nebudete cítit dobře, nebojte se navštívit lékaře, protože se mohou objevit alergické reakce nejen na barvu.

Doporučený článek:  Nevzdávejte se česneku kvůli zápachu z úst. V kuchyni najdete pomoc, která s ním zatočí

Pokožku nevystavujte slunci a dbejte na ochranný krém. Mnoho lidí zároveň chce tetování, ale vědí, že ho mít nemohou. Pokud máte alergii na inkoust, s tetováním budete mít smůlu. Lidé se většinou bojí velké bolesti, která ale hned ustoupí, když si sednete nebo lehnete v tatérském studiu. Dbejte na zvýšenou hygienu a následně si užijte doživotní vzpomínku, kterou budete mít pořád s sebou.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/taking-care-of-your-tattoo