Rady a tipy, Zdraví

Spálená a odřená pokožka znepříjemní nejen letní dny. Vsaďte na pomoc, kterou nabízí příroda

Popáleniny mohou být reakcí pokožky na přehřátí, vysušení, tření, špatné spodní prádlo nebo oblečení z nevhodného a neprodyšného materiálu. Projevuje se bolestivým podrážděním a zarudnutím. Vyzkoušejte následující způsoby, které vám pomohou urychlit hojení podrážděné kůže na různých místech na těle.

Nohám dopřejte lázeň

Pokud vás trápí podrážděné nohy z nevhodných bot nebo vlivem zapaření, nejprve si dopřejte několikaminutovou sprchu, ve které budete střídat teplou a studenou vodu. Pak si připravte koupel s heřmánkovým čajem. Stačí tři sáčky čaje, které zalijete litrem vroucí vody a necháte patnáct minut louhovat. Nálev sceďte a nalijte do škopku s teplou vodou. V lázni si na dvacet minut namočte nohy. Po koupeli chodidla důkladně osušte, zejména mezi prsty.

Doporučený článek:  Dešťovou vodu ocení rostliny, využití najde také v domácnosti

Odřenou pokožku pod ňadry jemně a bez tření omyjte teplou vodou a mýdlem. Pak pokožku osušte a aplikujte směs deseti kapek tea tree oleje a lžíce olivového oleje. Podráždění zmírní i bramborový škrob, který na postižené místo nasypete. Použít můžete také špetku manganistanu draselného, který rozpustíte v půl litru teplé vody a nanesete na pokožku pomocí hadříku. Nechte pět minut působit a poté omyjte.

Zdroj obrázku: Freepik

Třísla omyjte jedlou sodou

Spousta žen už zažila nepříjemné podráždění v tříslech, které vzniká následkem tření stehen o sebe například při nošení sukně nebo krátkých šortek. Pokud je to i váš případ, nejprve jemně umyjte pokožku ve sprše přírodním mýdlem. Pak nohy dobře osušte. Připravte si roztok ze dvou lžic jedlé sody, kterou rozpustíte ve sklenici teplé vody.

Doporučený článek:  Pivo pomůže obnovit tmavou barvu oblečení

Směs promíchejte a nechte zchladnout. Pomocí bavlněného hadříku omyjte třísla vlažným roztokem sody, ale nedrhněte je. Na větší a rozsáhlejší odřeniny můžete použít manganistan draselný. Stačí špetku prášku rozpustit v půl litru vlažné, převařené vody. Namočte do roztoku gázový obvaz a přiložte na podrážděnou kůži.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin/home-remedies-for-chafing#home-remedies