Domov, Rady a tipy

Připálit žehličku je snadné. Doma najdete prostředky, díky kterým bude znovu dokonale čistá

Spousta hospodyněk se čas od času setká s problémem připálené žehličky. Její vyčištění není jen estetickou záležitostí. Spálenina může zanechat stopy na oblečení, ztěžuje žehlení a vede k rychlejšímu opotřebení žehličky. Nemusíte však hned sahat po nové žehličce. Jednoduše a v pohodlí domova si vyčistěte tu starou a díky tomu vám bude sloužit ještě dlouhou dobu.

Příčiny spálenin na žehličce

Někdy stačí jen chvíle nepozornosti, abyste poškodili žehličku i oblíbený kus oblečení. Při žehlení je lepší nenechat se rozptylovat a soustředit se jen na tuto činnost. Dalším důvodem, proč se může žehlička začít připalovat, je nesoulad mezi teplotou žehlení a materiálem oblečení. Vždy zkontrolujte doporučení výrobce na etiketě.

Důležité je, že se musíte postarat o pravidelné vyčištění vodního kamene. Pokud tuto oblast zanedbáte, časem se na patě žehličky mohou začít objevovat hnědé pruhy. Pod vlivem vysoké teploty používané k žehlení se změní na skvrny, jejichž odstranění bude vyžadovat čas a velké výdaje energie.

Zdroj obrázku: Freepik

Spálenina na keramické žehličce

Pro čištění tohoto typu žehličky vám stačí obyčejné prostředky, které máte pravděpodobně již ve své domácnosti. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu, namočte do něj čistý bavlněný hadřík a otřete spálené místo. Nezapomínejte žehličku čistit až po vychladnutí. Pokud je spálenina moc odolná, použijte směs octa a trochy jedlé sody. Opět jen navlhčete hadřík touto směsí a utírejte žehličku, dokud nedosáhnete uspokojivého výsledku. Máte-li teflonovou žehličku, určitě ji nečistěte ničím drsným. Takže ani solí nebo jedlou sodou. Tento povrch je velmi náchylný na škrábance.

I v tomto případě vám pomůže nejobyčejnější ocet. Navlhčete v něm měkký hadřík nebo vatový tampon a potřete stopy po spálenině. Jak jsme již zmínili, je důležité pravidelně ze žehličky odstraňovat vodní kámen. Usazování tvrdé vody může podpořit hnědé skvrny a sediment na spodní straně žehličky. Aby vám zařízení sloužilo co nejdéle, dbejte na jeho čistotu jako celek. Pokud to budete dělat pravidelně, ušetříte spoustu času a peněz.

Zdroj: https://creativehomemaking.com/cleaning/general/how-to-clean-burnt-iron/