Rady a tipy

Krásná vůně je nejhezčím doplňkem ženy. Některé vůně ovšem s parfémem nemají nic společného

Vůně jsou součástí nás a našeho vnímání světa. Parfém zdůrazní naši osobnost a temperament. Někdy nás ovšem mohou koupené vůně klamat. Jak poznat padělané parfémy a nenechat se v obchodě nachytat? Dnes se podíváme na praktické rady, které vám pomohou odlišit originál od napodobeniny.

Zkontrolujte celofán a podívejte se na krabičku

První rada neplatí pro všechny značky, protože některé ho nepoužívají kvůli ochraně životního prostředí. Krabičky parfémů by ovšem měly splňovat určité normy. U originálů obvykle najdete celofán, který bude pečlivě objímat celé tělo obalu. Padělky fólii obvykle neobsahují, a pokud tam je, obvykle se na ní nacházejí nevzhledné bubliny.

Kartonový obal je také velmi důležitý. Značky si často hrají se vzory, barvami, materiály i texturami. Každý produkt musí vypadat jedinečně a výjimečně. Mnoho padělků je zabalených do nekvalitních krabic s nekvalitním potiskem. Karton horší kvality s nižší gramáží a bez bezpečnostních prvků je zárukou toho, že produkt není originální.

Zdroj obrázku: Freepik

Přečtěte si popis a ohodnoťte kvalitu vůně

Ze zákona musí každý produkt uvádět na etiketě ingredience použití při výrobě, čárový kód, číslo šarže a sériové číslo parfému. Jestli se na etiketě nachází všechny informace, které povedou ke snadné identifikaci, parfém je určité originální. Posoudit můžete také kapacitu. Podívejte se u značky předem, v jakém množství parfém vyrábí. Většinou se jedná o 50 nebo 75 ml. Jestli najdete větší nebo menší balení, pravděpodobně se jedná o padělek.

Zkontrolovat ale můžete také kvalitu a výdrž vůně. Jestli se na pokožce udrží po delší dobu, je pravý. Pokud naopak během chvilky zmizí, jedná se o padělek. Na padělcích se také po protřepání vytvoří pěna a zůstane delší dobu. Originály téměř nepění anebo malé bublinky okamžitě zmizí. A zlaté pravidlo nakonec: nakupujte u autorizovaných prodejců. Tam máte jistotu, že vás nikdo nepodvede.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/9-simple-ways-to-tell-an-authentic-perfume-from-a-fake-225060/