Rady a tipy

Spolehněte se na ovocné tělové peelingy pro krásnou pokožku

Dlouhý pobyt v našich domovech, ke kterému jsme byli donuceni kvůli pandemii, rozhodně nepomohl našim tělům. Ovocné tělové peelingy vám mohou pomoci se nádherně uvolnit a zároveň obnovíte zdraví své pokožky. Během pandemie jí jistě chyběla hydratace a vitamíny. Proto je skvělý čas, abyste s tím něco udělaly a zároveň se připravily na zimní období, kdy je vzduch studený a suchý, což pokožce také rozhodně nepomůže.

Ovocný peeling

Mnoha ženám se nelíbí jejich pokožka, a to z mnoha důvodů. Suchost, matnost a nedostatek příjemné barvy jsou asi nejčastější důvody. Ovocný peeling pokožku nejen očistí od odumřelé kůže (stejně jako každý peeling), ale také jí pomůže regenerovat a zlepšit její barvu. Po této proceduře aplikujte na pleť výživné mléko. Pokožka to díky tomu přijme mnohem lépe a viditelně rychleji se vrátí do zdravého stavu.

Na kůži v oblasti výstřihu je nejlepší úplně obyčejný banán. Jemně exfoliuje pokožku a vyživuje. Budete mít ve výstřihu jemně mastnou ochranu, díky které bude vypadat mnohem lépe. Používejte tuto metodu jednou nebo dvakrát týdně a uvidíte přímo zázraky. Oloupejte jeden zralý banán a nakrájejte jej na silné plátky. Vložte do mixéru, přidejte lžíci cukru a lžíci jedlého oleje. Pastu aplikujte na suchou pokožku krouživými pohyby dvě až tři minuty. Nechte působit 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Pokožka na břiše potřebuje zvláštní péči

Pro oblast břicha je ideální kiwi. Toto tropické ovoce zajistí, že bude kůže pružnější, kompaktnější a mnohem hladší. Aplikovat jej můžete také na poprsí. Metodu používejte alespoň jednou za týden. Použijte dvě oloupaná kiwi, nakrájejte je na kousky a rozmixujte. Přidejte lžíci medu, lžičku cukru a lžíci kukuřičného škrobu. Promíchejte, naneste a masírujte místo asi tři minuty. Poté opláchněte. Uvidíte, že vaše břicho i dekolt budou mnohem jemnější a krásnější.

Zdroj: https://fromthelarder.co.uk/homemade-mixed-peel/