Rady a tipy

Spolehněte se na ovocné tělové peelingy pro krásnou pokožku

Dlouhý pobyt v našich domovech, ke kterému jsme byli donuceni kvůli pandemii, rozhodně nepomohl našim tělům. Ovocné tělové peelingy vám mohou pomoci se nádherně uvolnit a zároveň obnovíte zdraví své pokožky. Během pandemie jí jistě chyběla hydratace a vitamíny. Proto je skvělý čas, abyste s tím něco udělaly a zároveň se připravily na zimní období, kdy je vzduch studený a suchý, což pokožce také rozhodně nepomůže.

Ovocný peeling

Mnoha ženám se nelíbí jejich pokožka, a to z mnoha důvodů. Suchost, matnost a nedostatek příjemné barvy jsou asi nejčastější důvody. Ovocný peeling pokožku nejen očistí od odumřelé kůže (stejně jako každý peeling), ale také jí pomůže regenerovat a zlepšit její barvu. Po této proceduře aplikujte na pleť výživné mléko. Pokožka to díky tomu přijme mnohem lépe a viditelně rychleji se vrátí do zdravého stavu.

Doporučený článek:  Ovocné mušky lze nalákat do domácí pasti

Na kůži v oblasti výstřihu je nejlepší úplně obyčejný banán. Jemně exfoliuje pokožku a vyživuje. Budete mít ve výstřihu jemně mastnou ochranu, díky které bude vypadat mnohem lépe. Používejte tuto metodu jednou nebo dvakrát týdně a uvidíte přímo zázraky. Oloupejte jeden zralý banán a nakrájejte jej na silné plátky. Vložte do mixéru, přidejte lžíci cukru a lžíci jedlého oleje. Pastu aplikujte na suchou pokožku krouživými pohyby dvě až tři minuty. Nechte působit 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Vyhnat komáry z domova pomůže obyčejné pivo. Recept ze tří ingrediencí bude stále po ruce

Pokožka na břiše potřebuje zvláštní péči

Pro oblast břicha je ideální kiwi. Toto tropické ovoce zajistí, že bude kůže pružnější, kompaktnější a mnohem hladší. Aplikovat jej můžete také na poprsí. Metodu používejte alespoň jednou za týden. Použijte dvě oloupaná kiwi, nakrájejte je na kousky a rozmixujte. Přidejte lžíci medu, lžičku cukru a lžíci kukuřičného škrobu. Promíchejte, naneste a masírujte místo asi tři minuty. Poté opláchněte. Uvidíte, že vaše břicho i dekolt budou mnohem jemnější a krásnější.

Zdroj: https://fromthelarder.co.uk/homemade-mixed-peel/