Domov, Rady a tipy

Vyžeňte mravence z domova nadobro. Díky jediné zelenině se už neodváží vrátit zpátky

Mravenci jsou sice malý a neškodný hmyz, bohužel se ale čím dál častěji nachází v našich domácnostech, kde hledají potravu. Najdete je také na dvorech, na loukách, v lesích – všude tam, kde se vyskytují lidé a hlavně jídlo. V domácnostech mají příjem potravy na dlouhou dobu a není divu, že se jim z nich nechce. Pomocí jednoduchých metod je ale vyženete a navíc zamezíte jejich opětovnému vniknutí.

Mravenců jsou stovky druhů

Stejně jako v případě včel také mravenci mají v mraveništi rozdělené role. Dělnice staví hnízda a také sbírají potravu, potom tu máme samce, kteří oplodňují královnu a poté zemřou, a samotnou královnu, která klade vajíčka a je vlastně nejdůležitějším členem celé mravenčí rodiny. Je to běžný hmyz, kterého najdeme u nás v přírodě na 100 druhů.

Doporučený článek:  Tradiční vývar ozvláštní paprika, rajče nebo mléko

V domácnosti je ale mít nechceme, protože mohou zničit zásoby jídla klidně na celý rok. Je přitom velmi těžké se jich zbavit, i když jsou velmi důležití pro ekosystém. Pomáhají přírodě k rovnováze, kypří půdu a také na svých zádech roznášejí semena. Bohužel pro zahrádkáře nebo majitele domů jsou to škůdci, které je potřeba zlikvidovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte používat chemii, bude stačit zelenina

Jednoduchým trikem, jak se doma zbavit mravenců, nejsou chemické prostředky, které ubližují nejen jim, ale také nám samotným. Jestliže je chcete vyhnat, budou vám k tomu stačit obyčejné okurky hadovky, nejlépe hořké. Zeleninu pak stačí nakrájet na kolečka a dát na místa, kde se mravenci často pohybují. Můžete samozřejmě použít i samotné slupky.

Doporučený článek:  Pravidelné čištění zbaví matraci roztočů a bakterií

V tmavé části okurky se nacházejí hořké látky, které mravencům vadí. Jsou pro ně jedovaté a budou se jim vyhýbat obloukem. Můžete tak ochránit celou kuchyň. Slupky nebo kousky okurek ale často měňte, protože mohou hnít. Pomoci může také cibule nebo česnek, které patří mezi aromatickou zeleninu.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/12-tried-and-true-tricks-to-stamp-out-ants-47515