Domov, Rady a tipy

Drahý prací prášek nechte klidně v obchodě. Mnohem lepší a levnější si snadno vyrobíte sami

Už vás unavuje neustále kupovat drahý prášek na praní, který kolikrát není natolik účinný, aby odstranil odolné skvrny? Zkuste si vyrobit vlastní prací prostředek, který bude nejen ekologický, ale hlavně levný a budete ho mít kdykoliv při ruce. Výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Navíc nebude zatěžovat životní prostředí a můžete ho použít také na praní dětského oblečení.

Zkuste něco nového a zdravějšího

Domácímu pracímu prášku se nic nevyrovná. Je nejen ekologický, ale také levný a hlavně snadno dostupný. Nový si můžete udělat, kdykoliv budete potřebovat. Kupované prášky bývají plné chemických látek, které nejsou vhodné pro dospělého člověka, natož pro malé děti. Jejich nadbytek může způsobit alergickou reakci nebo jiné podráždění pokožky.

Doporučený článek:  Vypnout radiátory není řešení. Namísto úspory za vytápění přijdou nepříjemné náklady navíc

Proto je vhodné myslet nejen na životní prostředí, ale především na sebe. Používáním domácího pracího prášku ušetříte nejen svůj čas, ale také peníze a zdraví. Jak uspořit několik tisíc ročně na pracím prášku a mít ten svůj kdykoliv při ruce? A co všechno musí takový prášek obsahovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Nejvhodnější přísady do domácího prášku

Co všechno byste měli najít v domácím ekologickém prášku? Především jsou to mýdlové vločky, které jsou jeho základem. Můžete si nastrouhat obyčejné mýdlo nebo si koupit již hotové vločky. Jedlá soda je dalším prostředkem, který by měl v pracím prášku být. Hodí se nejen do kuchyně, ale také na praní. Poté nesmí chybět ani kyselina citronová, která přidá nejen příjemnou vůni.

Doporučený článek:  Vyzdobte si domov pomocí ručně vyrobených vánočních dekorací

Dokáže oblečení také vybělit, a tím pádem je vhodná právě na bílé a světlé oblečení, které je špinavé od potu. A jak vyrobit samotný prášek? Balíček vloček smíchejte s celým balíčkem jedlé sody nebo kyseliny citronové, dejte do nádoby a dávkujte stejně jako klasický prášek. Jako vůni můžete přidat esenciální olej podle svého výběru.

Zdroj: https://www.rockyhedgefarm.com/homemade-laundry-detergent-powder/