Domov, Zdraví

Dekorace, která léčí: solná lampa dokonale pročistí vzduch, pomůže lépe dýchat i usnout

Na trhu existuje nespočet doplňků do interiéru, ale jen několik z nich má velmi dobrý vliv na naše zdraví. Solná lampa je jedním z nich. Na první pohled vypadá krásně a zároveň má mnoho léčivých účinků. Pro koho je solná lampa přínosná? Co dokáže a proč byste si ji měli pořídit? Na tyto otázky se podíváme. Možná zjistíte, že je tento produkt dobrý i pro vás.

Solná lampa je skvělá pro astmatiky

Největší benefity si užijí všichni, kdo mají doma alergiky nebo astmatiky. Solná lampa jim pomůže, aby mohli v klidu dýchat. Astmatický záchvat je strašný, protože se nemůžete nadechnout ani vydechnout. Díky tomuto produktu s tím nebudou mít problémy. Navíc si poradí také s bolestí hlavy, nespavostí, zažívacími problémy nebo problémy krevního oběhu.

Zdroj obrázku: Freepik

Krystaly vyčistí vzduch ve vašem domově

Mnoho zdravotních problémů souvisí s tím, jaký dýcháme vzduch. Venku to sice ovlivnit příliš nemůžeme, ale doma je to jiné. Využít můžete živé rostliny, čističky vzduchu nebo solné lampy. Budete se divit, ale tato jedinečná dekorativní věc dokáže neutralizovat smog. Všude kolem nás se nachází tzv. elektrický smog z moderních technologií. Solné lampy si s ním poradí.

Solné krystaly záporně ionizují vzduch, čímž mu prospívají a ničí špatné (pozitivní) ionty. Díky tomu budete mít doma zdravé podmínky pro život. Stačí, když lampu umístíte do pokoje a počkáte si na výsledek. Jestli vám to nepomůže dost, můžete chodit také do solných jeskyní. Některým lidem to dokonce doporučují lékaři.

Jak solné lampy fungují?

Solné lampy můžete zahřát dvěma způsoby. Použít můžete obyčejnou svíčku, anebo elektrickou žárovku. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Naše babičky používaly samozřejmě svíčky, ale můžete zvolit i modernější přístup. Stejně tak záleží jen na vás, jakému tvaru dáte přednost. Solné lampy mohou být oválné, kulaté, v podobě anděla nebo nějakého zvířete.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/himalayan-salt-lamp-benefits