Stravování, Zdraví

Díky oblíbeným bylinkám půjde hubnutí jedna radost. Kromě čajů je lze snadno použít při vaření

Nejen fyzická aktivita a zdravá strava jsou klíčem ke krásné postavě, za kterou se v létě nebudete muset stydět. Někdo si pomáhá různými doplňky stravy, jiný zase ke správné hmotnosti využívá i nápoje. Pomoci mohou například bylinky, které zaženou ty největší chutě a zároveň vás nabijí energií.

Jaké rostliny vám pomohou zhubnout?

Jednou z rostlin, které jsou velmi oblíbené při hubnutí, je řebříček. Obsahuje složky, které stimulují sekreci žaludečních šťáv, a tím pádem pomáhají z těla odstranit toxiny, a to nejen ze žaludku, ale hlavně ze střev. Vyrobte si jednoduchý nálev, který bude mít také protizánětlivé vlastnosti. Oblíbená jsou i lněná semínka.

Doporučený článek:  Oteklý krk je signálem, že tělo není v pořádku. Nemocná může být nejen štítná žláza

Ta si můžete koupit ve spoustě obchodů. Jsou vhodná hlavně kvůli tomu, že obsahují spoustu vlákniny, která vás zasytí, a nebudete mít žádné chutě na sladké. Přidat je můžete nejen do zeleninových salátů, ale hodí se také do jogurtu nebo ovesných vloček. Zapomeňte na navály hladu, ale dávejte si pozor na množství, protože působí jako projímadlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé bylinky si můžete sami vypěstovat

Libeček patří mezi velmi aromatické bylinky, které ulehčí tělu tím, že odstraní problémy s plynatostí. Navíc je velmi nenáročnou rostlinou, kterou si můžete pěstovat doma na parapetu. Není na tom nic těžkého a libeček pak můžete mít kdykoliv po ruce. Hodí se nejen do polévek, ale listy libečku můžete žvýkat i jen tak. Má také diuretický účinek.

Doporučený článek:  Sirup z černého bezu posílí imunitu a udrží tělo v rovnováze

Další rostlinou je přeslička rolní. Ta působí močopudně, zbavuje tělo přebytečné vody a díky tomu, že zlepšuje funkci metabolismu, vám hubnutí půjde mnohem rychleji. Samozřejmě ruku v ruce se správnou stravou a pravidelným pohybem – tyto dvě činnosti jsou podstatou hubnutí. Pokud si nevíte rady, můžete si zajistit služby trenéra, který vám se vším poradí. Existují také různé poradny pro hubnutí, kde změří vaše tělesné hodnoty a jídelníček upraví na míru.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs