Krása

Odlíčení make-upu mnoho žen podceňuje. Při špatné technice pleť trpí a rychleji stárne

Odlíčení je důležitým krokem v každodenní péči o pleť, a to i v případě, že nepoužíváte make-up. Správné provedení dodá pleti svěží vzhled a zabrání vzniku kožních lézí. Navíc pleť zbaví všech nečistot, prachu a dalších mikročástic, které se na ni během dne zachytily. V neposlední řadě jen vyčištěná pleť dokáže přijmout hydrataci a výživu z krémů a olejíčků.

Oči nikdy nedrhněte

Spousta žen dělá tu chybu, že při odličování očí drhne vatovým tamponem nalíčenou oblast. Oční okolí je ale mimořádně citlivé a jeho tření vede k vráskám a oslabení řas. Odličovače potřebují čas, aby mohly správně fungovat. Proto trochu naneste na vatový tampon a ten přiložte k oku. Držte ho zde zhruba půl minuty. Za tuto dobu efektivně rozpustí řasenku i stíny a pak už jen stačí jemně zbytky kosmetiky setřít.

Doporučený článek:  Hormon krásy a mládí v těle nic nenahradí. Působí lépe něž prášky na spaní i kosmetika dohromady

Před odlíčením make-upu z pleti nejprve obličej opláchněte vodou. Tímto způsobem pak spotřebujete méně tamponů. Použít můžete micelární vodu, mléko nebo tonikum. Účinky se trochu různí. Micelární voda vyrovnává pH pleti a případně ji i tonizuje. Po použití ji ještě musíte opláchnout vodou. Odličovací mléko můžete používat s vatovými tampony i bez nich, nanést se dají i konečky prstů. I mléko je třeba po použití opláchnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyberte ty správné přípravky

Pleťové tonikum odstraní z pleti i poslední zbytky nečistot a mastnoty. Nanáší se vatovým tamponkem. Postupujte shora směrem k bradě. Žádné produkty určené k odličování a čištění pleti by neměly obsahovat alkohol. Ten totiž pleť vysuší a ještě víc podpoří její maštění. Citlivou pleť může dokonce i dráždit.

Doporučený článek:  Jak rychle odstranit celulitidu bez návštěvy salonu: Pomůže pohyb nebo masáže

S peelingem to nepřehánějte, stačí ho použít jednou až dvakrát týdně. Musí být jemný, aby pokožku nedráždil. Peeling odstraní odumřelé buňky a šupinky pleti a poradí si i s černými tečkami. Navíc může oddálit vznik vrásek. Pravidelná exfoliace pleti také stimuluje buněčnou obnovu a podporuje regeneraci tkání.

Zdroj: https://www.allure.com/story/how-to-remove-your-makeup-2013