Krása

V hlavní roli přirozenost. Dokonalé obočí nechá vyniknout očím a přesně sedne k tvaru obličeje

Obočí hraje velkou roli při úpravě zevnějšku, protože může dokonale pozvednout krásu nositelky, ale také vzhled lidově řečeno úplně zazdít. Na ulicích pak jsou vidět ženy, které mají namísto krásného a upraveného obočí nevzhledné linky nebo jim obličej hyzdí vypelichané chloupky, které opravdu nepřidávají na neodolatelnosti. Co dělat, aby obočí působilo přirozeně, pomohlo podtrhnout krásu očí a umožnilo rozjasnit celý obličej?

Rám pro oko

Obočí by mělo rámovat oko, mělo by mít přesný tvar, proto je vhodné si na úvod pomocí tužky namalovat přesně, jak by mělo vypadat. Nejsnazší je si nechat poradit od stylisty dříve, než se vezme pinzeta do ruky a začne hon na každý chloupek, který se odchyluje podle své nositelky od normálu. Většinou takové pokusy končí vypelichaným obočím, které nevypadá hezky. Obočí totiž slouží k vyjádření mimiky, nemělo by být nepřirozeně tenké. Další chybou je vytrhávání ve tvaru, který nekopíruje nadočnicový oblouk, protože pak dochází při mimice k deformaci.

Doporučený článek:  Na akné jsou drahé krémy krátké. Pokožku uzdraví mnohem přirozenější řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Každodenní péče přinese ovoce

Stejně jako se musí česat vlasy, aby byly krásné a bohaté, měla by se adekvátní péče věnovat také chloupkům na obočí. Pro péči se používají speciální kartáčky, v případě jemných řas gumové, které si lze zakoupit. Použít lze také starý a omytý kartáček z řasenky, který dokonale poslouží pro každodenní péči o obočí.

Přirozené stínování dodá na kráse

U obočí je důležitá péče, ale také výběr správného odstínu pro vybarvení. Světlým a blonďatým ženám se nedoporučuje používat příliš tmavé odstíny, tmavé ženy si zase musí dát pozor na jemné dostínování pomocí jemných tahů směrem do stran nebo vzhůru. Není vhodné vyplnit barvou celé obočí, monoliticky vytmavený rám vypadá nepřirozeně a budí nepříjemnou pozornost. Důležité je i večerní odlíčení, které se musí provádět za pomoci vhodných přípravků nebo olejů. Po odlíčení lze růst řídkého obočí podpořit ricinovým nebo arganovým olejem.

Zdroj: https://theeverygirl.com/how-to-properly-groom-your-eyebrows-at-home/