Krása, Zdraví

Popraskané paty trápí ženy nejen v létě. Domácí kúra je dokonale vyhladí a zbaví bolesti

Popraskané paty jsou nejen problémem vzhledu, ale také mohou být velmi bolestivé. Zejména v letní sezoně je nutné o nohy a chodidla pečovat, protože je často vystavujeme nejen slunci, ale také často chodíme bosí. Do nohou se nám mohou dostat bakterie, které způsobí popraskání. Existují ale metody, díky kterým budete mít nohy zase hladké. Nestojí přitom skoro nic a navíc nejsou na chemické bázi.

Nohy potřebují pravidelnou péči a hydrataci

V zimě nosíme hlavně uzavřené boty, v létě se naopak obujeme do sandálů nebo lodiček. Především ženy pak trápí popraskané paty, které v otevřené obuvi nepůsobí hezky. Jak si tedy pomoci ke krásným nohám? Můžete vyzkoušet například jedlou sodu. Chodidla si můžete oplachovat sodou a solí. Dvě lžíce sody rozpusťte společně se dvěma lžícemi soli v teplé vodě a do té si pak namočte chodidla na dvacet minut. Odumřelá kůže z pat pak půjde sama dolů.

Dopřávejte svým nohám pravidelný peeling. Ten odstraní odumřelou pokožku a ta bude mít prostor zase dýchat. Smíchejte dvě lžíce jedlé sody se lžící vody, aby vznikla pasta, a tu vetřete do chodidel. Po 5–10 minutách peeling smyjte a setřete i odumřelou kůži. Nezapomínejte po péči nanést hydratační krém, který nohy vyživí.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte doma aspirin? Použijte ho!

Můžete vyzkoušet také léčbu aspirinem. I když se většinou používá v případě kocoviny, hodit se bude i na nohy. Je to velmi snadné. Pět tablet aspirinu rozdrťte a zalijte malým množstvím vysokoprocentního alkoholu. Míchejte, dokud nebudu tablety rozpuštěné. Poté roztok nalijte do lahvičky a dejte na tmavé místo. Použít ho můžete po třech dnech.

Gázu namočte do směsi a přiložte na paty. Vznikne obklad, který ještě zavažte obvazem. Udělejte to večer a nechte aspirin působit celou noc. Ráno si nohy umyjte teplou vodou a namažte hydratačním krémem. Pokud budete tento proces opakovat každý den po dobu dvou týdnů, zbavíte se popraskaných pat.

Zdroj: https://beautydesk.com/tricks-cure-cracked-heels/