Zdraví

Játra potřebují pravidelnou očistu a regeneraci

Očista jater by měla být prováděna zejména v jarních měsících, abychom tělo očistili od toxinů a škodlivých látek, které se do těla dostaly během zimy. Jinak si můžeme být jistí, že nesprávnou funkcí jater bude trpět celé tělo. Budeme cítit bolesti na pravé straně těla pod žebry, ale také uvnitř se budou dít zajímavé věci. Problémy s játry pak mohou vyústit až v komplikovaný zdravotní problém.

Z jakých důvodů mohou játra přestat fungovat?

Játra jsou velmi důležitým orgánem, který ovlivňuje především to, co sníme. Pokud máme ve stravě málo zeleniny nebo čerstvého ovoce, játra se budou hůře regenerovat, a tím pádem také méně pracovat. Nezdravé jídlo jim neprospívá, stejně jako pití alkoholu nebo kouření cigaret. Jestli máte slabost pro sladké potraviny, musíte je vyvážit také něčím zdravým. Jaro je pak nejlepší čas, kdy svá játra očistit od škodlivých látek.

Doporučený článek:  Nezkrotný hlad se projeví na váze rychle, odhalení příčiny zachrání nejen postavu

Jak poznáte, že vaše játra potřebují vyčistit? Játra budou trpět hlavně o vánočních svátcích, protože na stolech najdeme tolik dobrého jídla, že nevíme, kdy přestat jíst. Kvůli tomu ale budou velmi trpět, a jarní období je tak nejlepší čas, kdy jim dopřát zdravé potraviny a trochu odpočinku. Tělo pak bude lépe reagovat na okolní vjemy. Jestli jste často unavení, bolí vás pod žebry nebo máte průjem, může se jednat o jaterní problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyléčit nemocná játra?

V první řadě byste měli navštívit lékaře, který určí další léčbu. Regenerace jater bude přímo povinností, aby obnovila svou funkci. Můžete si dopřát bylinky, které pomohou v regeneraci a jsou čistě přírodní. Které to jsou? Oblíbenou je ostropestřec mariánský. Je to bylinka, která pomůže k očistě jater a ochrání je před toxiny a škodlivými látkami. Zabrání také cirhóze jater.

Doporučený článek:  Žluté nehty mohou mít několik příčin

Pampeliška játra vyčistí a působí projímavě, takže se zbavíte veškerých toxinů z těla. Nálev z pampelišky si snadno uděláte doma a stačí ho pouze pravidelně pít. Olivový olej patří mezi prostředky, které skutečně fungují. Můžete ho přidávat do salátů nebo do zeleninových či ovocných smoothie.

Zdroj: https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/detoxing-your-liver-fact-versus-fiction, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4691532/, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/liver-problems/symptoms-causes/syc-20374502, https://www.healthline.com/health/liver-rest, https://www.healthline.com/health/ways-dandelion-tea-could-be-good-for-your