Zdraví

Kvasnice redukují kožní problémy, jsou vhodným doplňkem domácí kosmetiky

Balíček droždí zná určitě každý z nás. Můžeme ho využít nejen v kuchyni, ale má bohaté využití také pro naše zdraví. Droždí používají také pěstitelé rostlin jako hnojivo, protože obsahuje látky, které rostlinám dodají spoustu živin. Droždí se dá použít mnoha způsoby, a proto by u nás doma nemělo chybět. Jaké mají kvasnice vlastnosti a proč jsou tolik prospěšné?

Kvasnice se pojí s pečivem, ale můžete je použít ještě jinak

Kvasnice si můžete vyrobit doma, ale většina lidí si je koupí připravené. Droždí se používá při pečení chleba a je to surovina, bez které si některé kuchařky neumí představit pečení. Můžete ho ale využít také k léčbě některých onemocnění. Jeho vlastnosti jsou neuvěřitelné, protože obsahuje vitaminy skupiny B, které jsou důležité pro naše tělo. Není to to jediné, co obsahují. Kvasnice jsou plné také dalších prvků.

Doporučený článek:  Nejen kašel a horečka. Chřipku provází i jiné příznaky, některé přetrvají týdny

Železo, draslík nebo selen naše tělo potřebuje, stejně jako fosfor nebo zinek. Kvasnice obsahují také enzymy, které zajistí správné zažívání. Navíc neobsahují skoro žádné kalorie a nemusíte se tak bát, že přiberete. Kvasnice se používají nejen v kuchyni, ale jsou součástí mnoha kosmetických přípravků. Sami to můžete vyzkoušet, pokud máte kožní problémy. Snižují množství černých teček, a protože jsou protizánětlivé, můžete je použít také na akné.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti jakým neduhům můžete kvasnice použít?

Droždí má opravdu široké spektrum využití. Pokud trpíte nadměrnou chutí k jídlu, máte cukrovku nebo jste často nadmutí, můžete využít droždí k regulaci těchto problémů. Kvasnice jsou skvělé také na vlasy, protože obnovují jejich sílu a lesk a také zabrání tomu, aby se v nich tvořily lupy.

Doporučený článek:  Náhlé změny počasí rozhodí celý organismus. Srdce může úplně přestat fungovat

Kvasnice můžete navíc použít několika způsoby. Kvasnicová maska je asi nejčastější, ale záleží na tom, na jakou část těla budete chtít potravinu použít. Na masku stačí namočit droždí v mléce a zamíchat. Naneste na obličej nebo dekolt, nechte několik minut působit a poté opláchněte vodou. Droždí můžete nadrobit také do horké koupele. Díky němu bude pokožka jemná a vláčná.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-yeast-and-your-body