Móda, Zajímavosti, Zdraví

Někteří hosté mohou s sebou přinést nepříjemné překvapení. Tohle návštěvě nikdy nedovolte

Hosté mohou být různí. Někteří budou tiše sedět na okraji židle, jiní se okamžitě zabalí do vaší postele i s botami. Roztoči, bakterie a viry nás obklopují téměř na každém kroku. Jsme jim vystaveni dokonce i při klidné procházce v parku. Proto když se vrátíte domů, vyhněte se sezení na ložním prádle.

Neslušní nebo neznalí hosté

Někteří z nás se vracejí do bytu a hned se převlékají do domácího oblečení, které bude vhodnější pro domácí práce nebo odpočinek. Svrchní oblečení nebo to, které jsme nosili celý den, má na sobě spoustu bakterií a virů, které nechceme pustit do své postele. Dokonce i čerstvě zakoupené oblečení nese spoustu choroboplodných zárodků.

Doporučený článek:  Imunitu posílí správný jídelníček a pravidelné otužování

Ředitel mikrobiologie a imunologie na newyorské univerzitě provedl studii o přítomnosti choroboplodných zárodků na oblečení. Provedený test oblečení dokazuje, že se na něm vyskytují mnohem horší choroboplodné zárodky, než bychom čekali. Na oblečení byly zjištěny respirační sekrety, kožní flóra, a v některých případech dokonce i fekální flóra.

Zdroj obrázku: Freepik

Největší akumulace bakterií

Největší akumulace choroboplodných zárodků se nacházela ve třech bodech, a to pod oběma pažemi a ve spodní části oblečení u hýždí. U některých žen se na oblečení vyskytly také organismy z vagíny a kvasinky. Zatímco velká část oblečení byla v pořádku, našla se bohužel i taková místa, ve kterých byla přítomnost nečistot alarmující.

Doporučený článek:  Bunda, nebo kabát: zůstaňte během zimy v teple a neztraťte styl

Bakterie mohou přežít na oblečení od několika týdnů do několika měsíců. Abychom zabránili přenosu nových bakterií na oblečení, které máme už léta, doporučuje se vyprat nové oblečení samostatně. I když vědci dodávají, že přenos infekčních chorob přes oblečení je nepravděpodobný, nic nestojí v cestě šíření různých alergenů. Proto poproste svou návštěvu, aby si nesedala například na vaši postel, abyste zabránili přenosu různých bakterií.

Zdroj: https://check-up.it/en/2022/02/14/germs-and-bacteria-on-our-clothes-invade-the-wardrobe-and-do-not-drown-in-the-washing-machine/