Móda, Zajímavosti, Zdraví

Někteří hosté mohou s sebou přinést nepříjemné překvapení. Tohle návštěvě nikdy nedovolte

Hosté mohou být různí. Někteří budou tiše sedět na okraji židle, jiní se okamžitě zabalí do vaší postele i s botami. Roztoči, bakterie a viry nás obklopují téměř na každém kroku. Jsme jim vystaveni dokonce i při klidné procházce v parku. Proto když se vrátíte domů, vyhněte se sezení na ložním prádle.

Neslušní nebo neznalí hosté

Někteří z nás se vracejí do bytu a hned se převlékají do domácího oblečení, které bude vhodnější pro domácí práce nebo odpočinek. Svrchní oblečení nebo to, které jsme nosili celý den, má na sobě spoustu bakterií a virů, které nechceme pustit do své postele. Dokonce i čerstvě zakoupené oblečení nese spoustu choroboplodných zárodků.

Ředitel mikrobiologie a imunologie na newyorské univerzitě provedl studii o přítomnosti choroboplodných zárodků na oblečení. Provedený test oblečení dokazuje, že se na něm vyskytují mnohem horší choroboplodné zárodky, než bychom čekali. Na oblečení byly zjištěny respirační sekrety, kožní flóra, a v některých případech dokonce i fekální flóra.

Zdroj obrázku: Freepik

Největší akumulace bakterií

Největší akumulace choroboplodných zárodků se nacházela ve třech bodech, a to pod oběma pažemi a ve spodní části oblečení u hýždí. U některých žen se na oblečení vyskytly také organismy z vagíny a kvasinky. Zatímco velká část oblečení byla v pořádku, našla se bohužel i taková místa, ve kterých byla přítomnost nečistot alarmující.

Bakterie mohou přežít na oblečení od několika týdnů do několika měsíců. Abychom zabránili přenosu nových bakterií na oblečení, které máme už léta, doporučuje se vyprat nové oblečení samostatně. I když vědci dodávají, že přenos infekčních chorob přes oblečení je nepravděpodobný, nic nestojí v cestě šíření různých alergenů. Proto poproste svou návštěvu, aby si nesedala například na vaši postel, abyste zabránili přenosu různých bakterií.

Zdroj: https://check-up.it/en/2022/02/14/germs-and-bacteria-on-our-clothes-invade-the-wardrobe-and-do-not-drown-in-the-washing-machine/