Domov, Rady a tipy

Známá kyselina zachrání myčku před zkázou. Bude dokonale čistá a zbavená zápachu

Pravidelné čištění myčky nádobí je velmi důležité, neboť pomáhá udržovat její dobrý stav a prodlužuje její životnost. Mělo by se pamatovat na to, že v průběhu času se v ní hromadí zbytky potravin, kvůli nimž zařízení přestane správně fungovat. Kromě toho pokud se o zařízení nestaráte, po určité době se v ní může objevit nepříjemný zápach.

Pravidelné čištění je velmi důležité

Profylaktické mytí myčky nádobí je důležité, neboť ji pomáhá udržovat v dobrém stavu. Taková péče by se měla opakovat alespoň jednou měsíčně kvůli tomu, že uvnitř zařízení se usazuje tuk nebo zbytky potravin. Všechny pohyblivé části musí být vytaženy a opláchnuty pod tekoucí vodou. Měli byste se také blíže podívat na stav těsnění a filtru, které se mohly ucpat.

Když je myčka prázdná, můžete přistoupit k jejímu důkladnému drhnutí. Použijte hrubou houbu a zubní kartáček, které pomůžou vyčistit všechna zákoutí. Kyselina citrónová má odvápňovací a odmašťovací účinek na znečištěné povrchy. Proto díky ní získáte požadované výsledky. Stačí ji zkombinovat s vodou v poměru 1 : 2 a promíchat.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění s kyselinou citrónovou

S výslednou látkou důkladně vydrhněte každé zákoutí vnitřku zařízení a nechte působit čtvrt hodiny. Potom zapněte prázdnou myčku nádobí na nejkratší program, aby se vše důkladně opláchlo. Po skončení programu nechte zařízení mírně pootevřené, aby mohlo dobře vyschnout. Díky tomu zabezpečíte správnou cirkulaci vzduchu a zabráníte množení bakterií a růstu plísní.

Další možností je jedlá soda, která je spolehlivým čističem. Má mírně abrazivní vlastnosti, díky nimž všechny kovové části uvnitř myčky budou svítit jako nové. Kromě toho má tento produkt osvěžující a neutralizační vlastnosti proti zápachu. Vše, co musíte udělat, je nalít dvě polévkové lžíce tohoto produktu dovnitř a umýt celý povrch vlhkou houbou. Druhou možností je nalít lžíci sody do nádoby na tablety a pustit prázdný cyklus.

Zdroj: https://www.popsci.com/story/diy/citric-acid-cleaning-guide/