Krása, Rady a tipy

Každá pleť si zaslouží hýčkat. Díky pečující masce bude zářit zdravím a krásou

Spousta žen o svou pleť pečuje, jak nejlépe může. Pro někoho to znamená jen mytí obličeje vodou, pro jiného zase pravidelné a hlavně důkladné odlíčení, použití kvalitní vody a následně krému, který dodá hydrataci. Bohužel některé masky narušují pH pokožky a mohou jí spíše ublížit než prospět. Co dělat, pokud chcete, aby maska na obličej správně fungovala?

Pod maskami se mohou tvořit bakterie a kvasinky

Není to nic nového pod sluncem, ale tím, že si nanesete na obličej masku, vytvoříte skvělé podmínky pro rozvoj bakterií a kvasinek. Proto je důležité nejen samotné nanesení masky, ale také ještě předchozí vyčištění pleti. I zdravá pokožka může být velmi rychle suchá, objeví se nejen skvrny, ale také další podráždění. Proto pleť před nanesením obličejové masky důkladně vyčistěte.

Doporučený článek:  Paronychie je víc než obyčejná plíseň. O nemocné nehty je třeba co nejlépe pečovat

Třicet minut před nanesením pleť ošetřete například zklidňujícím tonikem. Chvíli počkejte, než se tonikum vstřebá, a následně naneste hydratační krém, aby pokožka nebyla suchá. Můžete používat krémy, na které jste zvyklí, ale také jsou vhodné ty, které obsahují vitamin A a E, vhodné jsou také měsíčkové nebo krémy s obsahem gelu z aloe vera.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si domácí masky z přírodních surovin

Po opláchnutí masky pleť umyjte a naneste micelární vodu, která zaručí, že bude pokožka dýchat. Poté je vhodné ještě sérum a péči o pleť zakončete krémem. Takto vyživená pokožka bude dlouho hydratovaná a bude také pomaleji stárnout. Navíc si pleťové masky můžete sami vyrobit doma, a to ze surovin, které doma také najdete.

Doporučený článek:  Jednoduché cviky, které posílí bříško do léta

Vyzkoušejte například masku ze lněných semínek, která nasypte do 1/4 hrnku teplé vody. Dejte na 15 minut stranou a masku pak naneste na vyčištěnu pokožku a nechte 20 minut působit. Poté pastu setřete z obličeje a umyjte ho vodou. Osušte a naneste hydratační krém. Stejně můžete smíchat také bílý jogurt, nastrouhanou okurku nebo ovesné vločky. Na internetu najdete mnoho receptů na domácí pleťové masky.

Zdroj: https://skinkraft.com/blogs/articles/how-to-hydrate-your-skin