Spousta žen o svou pleť pečuje, jak nejlépe může. Pro někoho to znamená jen mytí obličeje vodou, pro jiného zase pravidelné a hlavně důkladné odlíčení, použití kvalitní vody a následně krému, který dodá hydrataci. Bohužel některé masky narušují pH pokožky a mohou jí spíše ublížit než prospět. Co dělat, pokud chcete, aby maska na obličej správně fungovala?
Pod maskami se mohou tvořit bakterie a kvasinky
Není to nic nového pod sluncem, ale tím, že si nanesete na obličej masku, vytvoříte skvělé podmínky pro rozvoj bakterií a kvasinek. Proto je důležité nejen samotné nanesení masky, ale také ještě předchozí vyčištění pleti. I zdravá pokožka může být velmi rychle suchá, objeví se nejen skvrny, ale také další podráždění. Proto pleť před nanesením obličejové masky důkladně vyčistěte.
Třicet minut před nanesením pleť ošetřete například zklidňujícím tonikem. Chvíli počkejte, než se tonikum vstřebá, a následně naneste hydratační krém, aby pokožka nebyla suchá. Můžete používat krémy, na které jste zvyklí, ale také jsou vhodné ty, které obsahují vitamin A a E, vhodné jsou také měsíčkové nebo krémy s obsahem gelu z aloe vera.
Vyrobte si domácí masky z přírodních surovin
Po opláchnutí masky pleť umyjte a naneste micelární vodu, která zaručí, že bude pokožka dýchat. Poté je vhodné ještě sérum a péči o pleť zakončete krémem. Takto vyživená pokožka bude dlouho hydratovaná a bude také pomaleji stárnout. Navíc si pleťové masky můžete sami vyrobit doma, a to ze surovin, které doma také najdete.
Vyzkoušejte například masku ze lněných semínek, která nasypte do 1/4 hrnku teplé vody. Dejte na 15 minut stranou a masku pak naneste na vyčištěnu pokožku a nechte 20 minut působit. Poté pastu setřete z obličeje a umyjte ho vodou. Osušte a naneste hydratační krém. Stejně můžete smíchat také bílý jogurt, nastrouhanou okurku nebo ovesné vločky. Na internetu najdete mnoho receptů na domácí pleťové masky.
Zdroj: https://skinkraft.com/blogs/articles/how-to-hydrate-your-skin