Domov, Rady a tipy

Správná péče udrží povlečení sněhově bílé

Sněhově bílé povlečení, které je svěží a voňavé – takové najdete v mnoha hotelích po celém světě. Jak to ale dělají, že je ložní prádlo tak dokonale bílé a vždy svěží? Jednoduché triky, které můžete vyzkoušet i doma, jsou díky domácím prostředkům snadno dostupné. Jde například o teplotu, na kterou perete, ale také o samotné ložní prádlo. Jak ho vyprat tak, aby bylo čistě bílé?

Osvědčené triky, které jsou levné a snadno dostupné

Víte, na jakou teplotu prát ložní prádlo? Bude záležet na tom, o jaký materiál se jedná. Ložní povlečení dnes můžete najít v mnoha barevných odstínech, ale také materiálech. Oblíbená je pořád bavlna, ale stále více se do popředí dostává také satén nebo jiné materiály, o které je třeba pečovat jinak. Jaké triky se vyplatí znát, pokud chcete mít povlečení a prostěradla sněhově bílá?

Doporučený článek:  Čištění sprchového koutu už nemusí být horor. Díky třem domácím prostředkům bude čistý během chvíle

Nové povlečení je pokaždé čistě bílé, ale je velmi těžké ho takto udržet po několik let. Častým praním může zešednout, a proto je dobré znát triky, kterými je znovu vybělíte. Povlečení z obyčejné bavlny a podobné materiály můžete prát až na šedesát stupňů, a tím pádem se zbavíte také bakterií a nečistot. Lůžkoviny byste do pračky neměli dávat s jiným oblečením, zejména ne barevným, pokud se jedná o bílé povlečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte vhodné prostředky

Chemikálie, které jsou součástí každého pracího prostředku, jsou leckdy velmi agresivní vůči tkaninám, proto je lepší používat méně chemické prostředky, nebo se raději zaměřit na ty domácí, které jsou nejen levnější, ale také snadno dostupné. Namíchat si pak můžete různé směsi podle toho, o jaké barvy povlečení se jedná nebo z jakého jsou materiálu.

Doporučený článek:  Bramborový škrob působí blahodárně na pleť i vlasy

Jestliže máte spoustu bílého povlečení, vyplatí se ho prát v prostředcích, které jsou uzpůsobené právě bílému prádlu. I tak se ale může stát, že častým praním zešedne. Proto se vyplatí přidat do praní trochu citronové šťávy nebo ji nakapat do větší mísy a do ní vložit nejen povlečení a prostěradla, ale také záclony nebo ubrusy, které potřebujete vybělit. Kromě citronu takto bude fungovat také obyčejný aspirin.

Zdroj: https://casper.com/blog/how-to-whiten-sheets/