Domov

Molů v kuchyni se zbavíme důkladným úklidem, přírodními repelenty a vhodnou prevencí

Mouční (potravinoví) moli nejsou pro vaše zdraví přímo nebezpeční, ale měli byste se jich rychle zbavit. Bohužel mohou poškodit vaše potraviny, které potom budete muset vyhodit. Proto kvůli nim přijdete o jídlo i peníze. Naštěstí pro vás máme několik kroků, díky kterým se jich snadno a velmi rychle zbavíte. A nebude vás to stát ani korunu, protože jsou tyto způsoby zcela zadarmo.

Odstraňte napadené potraviny

V první řadě musíte najít všechny poškozené potraviny a vyhodit je. To je první krok k úspěchu. Napadení se většinou týká mouky, ořechů, sušeného ovoce, cereálií, čaje a dalších sypkých potravin. Zkontrolujte také koření. Molům se líbí v sypkých potravinách, ale když je budete skladovat v uzavíratelných nádobách, poškození bude mnohem menší.

Doporučený článek:  Ručníky ani oblečení na radiátory nepatří

Důkladný úklid je základ

Jakmile potraviny vytřídíte, všechno vyndejte a skříňky vytřete vlhkým hadříkem. Dávejte si pozor na rohy, kde se mohou nacházet larvy molů. Použít můžete i roztok vody a octa, který zaručeně zlikviduje všechny zárodky škůdců. Použijte také vysavač a potom ho důkladně vyčistěte. Musíte všechny larvy i dospělé jedince dostat ze své kuchyně.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní repelenty

Existuje mnoho přírodních repelentů, které můžete použít pro odstranění potravinových molů z vašeho domova. Mouční moli nesnáší vůni levandule nebo cedrového dřeva. Stačí, když dáte pár snítek levandule do skříňky v kuchyni. Jde o metodu našich babiček, která zaručeně funguje. Použít ale můžete také esenciální olej z cedrového dřeva.

Doporučený článek:  Při ucpaném odtoku není nutné panikařit. Pomoc najdete přímo v kuchyni

Správné skladování potravin

Pořiďte si skleněné nebo plastové nádoby, které můžete hermeticky uzavřít. A skladujte tímto způsobem všechny sypké potraviny ve své kuchyni. Do takových nádob se nejen nedostanou, ale také se nedostanou ven v případě, že si je přinesete z obchodu v potravinách, např. v mouce. Díky tomu minimalizujete škody, které mohou případně napáchat.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-get-rid-of-pantry-moths-1389063