Domov

Ocet a jedlá soda vyčistí sprchový kout levně a efektivně

Vzhled naší koupelny dělá nejen celková čistota, ale také sprchový kout, který je její ozdobou. Proto je nutné ho udržovat v čistotě, což pro mnoho lidí není jednoduchý úkol. Mýdlová voda, která denně teče po stěnách koutu, může vést ke vzniku usazenin a dalších problémů, jako jsou plísně. Jak čistit sprchový kout, aniž byste museli sáhnout po chemických prostředcích?

Vlhkost v koupelně vede ke vzniku plísně

Jak se ale zbavit nečistot ve sprchovém koutě, abyste nemuseli řešit plísně a další nečistoty? Zkuste použít jedlou sodu, ocet nebo peroxid vodíku. Jsou to prostředky, které má každá domácnost v kuchyni a které pomohou koupelnu uklidit, aniž byste museli utrácet spoustu peněz za prostředky z obchodů. Nejdříve si práci zorganizujte. Připravte si nejen jedlou sodu nebo peroxid vodíku, ale také utěrky z mikrovlákna, zubní kartáček a čisticí houbičky.

Doporučený článek:  Tyto rostliny přinesou domů smůlu a špatnou energii. Zbavte se jich ještě dnes

Odstraňte ze sprchového koutu kosmetiku, šampony a mýdla, abyste se dostali do všech míst a sprchový kout tak byl opravdu čistý na všech místech. Pomocí octa se zbavíte veškerých nečistot, které najdete nejen v koupelně, ale také přímo ve sprchovém koutě. Důkladně s ním vyčistěte stěny a dlaždice. Můžete postup několikrát opakovat, ale jako poslední krok zvolte vyčištění vodou a vysušte.

Zdroj obrázku: Freepik

Octem vyčistíte také sifon, ale použít můžete i jedlou sodu

Ocet, který smícháte s vodou, bude fungovat také jako odstraňovač nečistot z kolejnic, na kterých často můžete najít vodní kámen. Roztok nalijte na špínu, nechte několik hodin působit, opláchněte horkou vodou a máte hotovo. Zředěný ocet se hodí také na leštění koutu, ve kterém jsou různé usazeniny. Na těžko přístupná místa funguje také zubní kartáček.

Doporučený článek:  Obávané vosy a sršně jsou skutečnou hrozbou. Bojovat s nimi na vlastní pěst nemusí skončit dobře

Na sifon nesmíte při čištění koutu zapomínat. I tady využijete ocet, nejdříve ale z odpadu odstraňte nečistoty, jako jsou vlasy a chlupy. Poté do něj nastříkejte ocet a očistěte. I jedlá soda pomůže vyčistit sprchový kout. Bude působit hlavně na první příznaky plísně, která se tvoří především v rozích vaničky. Nasypte sodu na místa, kde se plíseň tvoří, nalijte peroxid vodíku a nechte zaschnout.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-a-shower/