Domov

Vanilková vůně je nejlepší volbou do interiéru. Osvěží domov a vyžene všechny mouchy

Mouchy jsou velmi otravným hmyzem, který vidíme především v létě, při koupání nebo grilování dobrého jídla. Dokážou otrávit celý večer, my ale známe metody, kterými se jich zbavíte, a to ještě ekologicky. Jak se můžete s mouchami vypořádat, aby vás to nezruinovalo? Bude stačit pouze vanilkový olej, který koupíte téměř na každém rohu. Nemusíte ho tak používat jen v kuchyni.

Jak se zbavit much u vás doma?

Mouchy neotravují pouze venku, ale velmi často se objeví u nás doma. Shlukují se kolem osvětlení a nedají pokoj, dokud nevezmeme plácačku a nezahubíme je. Pomoci si můžete ovšem vanilkovým olejem, který je pomocníkem nejen v kuchyni. Má nezaměnitelné aroma. Vanilka je navíc univerzální vůně, kterou můžete najít v mnoha produktech. Miluje ji spousta lidí po celém světě.

Doporučený článek:  Vodní kámen jednou dostihne každou konvici. Před zničením ji ochrání jednoduché vyčištění

Vanilka v našem těle i mysli vyvolá pozitivní pocity, skvěle se hodí také proti mouchám. Právě hmyzu totiž vanilka vůbec nevoní. Vanilkové aroma nebo lusky můžete použít nejen v kuchyni, ale také se používají v aromaterapii. Uvolní mysl a zklidní celé tělo. Její vůně vás dostane do lepší nálady. Proto je použití vanilkového aroma proti mouchám tolik oblíbenou metodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak bude vanilkový olej fungovat?

Hmyzu tento produkt nevoní, a proto je vhodným prostředkem k jejich vypuzení. Je to skvělý způsob, jak se jich zbavit nejen v domácnosti, ale také na balkoně nebo terase. Položte malou skleničku vanilkového aroma na stůl, kam mouchy lákají nápoje a jídlo. Hodí se dát ho na okno nebo tam, kde nejvíce skladujete ovoce nebo zeleninu. Vetřelci pak nebudou mít šanci, vanilka ochrání vaše zásoby.

Doporučený článek:  Chyby při praní oblečení zbytečně ničí. Málokdo zná základní pravidla používání pračky

Vanilkovým olejem pak můžete potřít také rámy dveří i oken – mouchy nevlétnou dovnitř bytu nebo domu. Je to přírodní bariéra, která je velmi účinná. Dokonce si můžete vyrobit vanilkový sprej – 100 ml vody smíchejte se lžičkou oleje, nalijte do rozprašovače, a jestliže uvidíte mouchu, stříkněte sprej do prostoru.

Zdroj: https://thebuginator.com/what-smell-do-flies-hate/