Domov

Vanilková vůně je nejlepší volbou do interiéru. Osvěží domov a vyžene všechny mouchy

Mouchy jsou velmi otravným hmyzem, který vidíme především v létě, při koupání nebo grilování dobrého jídla. Dokážou otrávit celý večer, my ale známe metody, kterými se jich zbavíte, a to ještě ekologicky. Jak se můžete s mouchami vypořádat, aby vás to nezruinovalo? Bude stačit pouze vanilkový olej, který koupíte téměř na každém rohu. Nemusíte ho tak používat jen v kuchyni.

Jak se zbavit much u vás doma?

Mouchy neotravují pouze venku, ale velmi často se objeví u nás doma. Shlukují se kolem osvětlení a nedají pokoj, dokud nevezmeme plácačku a nezahubíme je. Pomoci si můžete ovšem vanilkovým olejem, který je pomocníkem nejen v kuchyni. Má nezaměnitelné aroma. Vanilka je navíc univerzální vůně, kterou můžete najít v mnoha produktech. Miluje ji spousta lidí po celém světě.

Vanilka v našem těle i mysli vyvolá pozitivní pocity, skvěle se hodí také proti mouchám. Právě hmyzu totiž vanilka vůbec nevoní. Vanilkové aroma nebo lusky můžete použít nejen v kuchyni, ale také se používají v aromaterapii. Uvolní mysl a zklidní celé tělo. Její vůně vás dostane do lepší nálady. Proto je použití vanilkového aroma proti mouchám tolik oblíbenou metodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak bude vanilkový olej fungovat?

Hmyzu tento produkt nevoní, a proto je vhodným prostředkem k jejich vypuzení. Je to skvělý způsob, jak se jich zbavit nejen v domácnosti, ale také na balkoně nebo terase. Položte malou skleničku vanilkového aroma na stůl, kam mouchy lákají nápoje a jídlo. Hodí se dát ho na okno nebo tam, kde nejvíce skladujete ovoce nebo zeleninu. Vetřelci pak nebudou mít šanci, vanilka ochrání vaše zásoby.

Vanilkovým olejem pak můžete potřít také rámy dveří i oken – mouchy nevlétnou dovnitř bytu nebo domu. Je to přírodní bariéra, která je velmi účinná. Dokonce si můžete vyrobit vanilkový sprej – 100 ml vody smíchejte se lžičkou oleje, nalijte do rozprašovače, a jestliže uvidíte mouchu, stříkněte sprej do prostoru.

Zdroj: https://thebuginator.com/what-smell-do-flies-hate/