Domov

Droždí nejen do buchet: jeho bezkonkurenční složení ocení rostliny doma i na zahradě

Zalévání zahrady a hrnkových rostlin domácími prostředky si získává stále více příznivců. Oceňuje se jednoduchost přípravy domácích hnojiv a jejich nízké náklady. Nejdůležitější je však jejich účinnost. Ukazuje se, že kvasnice se v zahradě mění v bezkonkurenční hnojivo, které stimuluje zeleninu, keře a okrasné květiny. Kromě toho se stává účinným způsobem boje proti houbovým chorobám.

Síla kvasinek

Všichni milovníci sladkého pečiva a domácí pizzy jsou pravděpodobně obeznámeni s droždím. Tentokrát však budeme věnovat pozornost použití pekařských kvasnic mimo kuchyni. Všichni milovníci rostlin by měli zpozornět, protože v kvasinkách uvidí skvělý způsob, jak se postarat o své plodiny. Kvasnice jsou pokladnicí vitamínů skupiny B, které vyživují rostliny a povzbuzují je ke svěžímu růstu.

Doporučený článek:  Mějte finance pod kontrolou. Plánování výdajů skoncuje s žitím od výplaty k výplatě

V kvasnicích je přítomen draslík, fosfor a hořčík, které rovněž určují zdravý vývoj plodin. Obvykle hledáme tyto složky v přípravcích zakoupených v zahradních centrech. Díky kvasnicím omezíte návštěvy tohoto typu míst na minimum. Kvasinky jsou houby, ale nepoškozují rostliny. Jsou však velmi účinné v boji o prostor a živiny, takže jsou schopny konkurovat ostatním houbám zodpovědným za choroby plodin.

Zdroj obrázku: Freepik

Droždí na rajčata

Pěstování rajčat přináší spoustu spokojenosti a jeho vyvrcholením je bohatá úroda a možnost jíst šťavnatou a voňavou zeleninu. Bohužel se jedná o náročné rostliny, které jsou citlivé na nepříznivé podmínky a náchylné k nemocem. Kvasinky na rajčatech vykazují velkou účinnost v boji proti pozdní plísni, která se rychle šíří a je schopna zničit celé plodiny. Dobrých výsledků lze také dosáhnout při pěstování dýní. A toto hnojivo pomůže také okrasným rostlinám v zahradě.

Doporučený článek:  Naškrobené závěsy a ubrusy dodají domovu skutečnou noblesu. Domácí škrob si snadno připravíte

Nesmíme zapomenout ani na interiérové exempláře. Také potřebují pozornost a správnou výživu. Kvasinky velmi dobře ovlivňují orchidej, která je běžně považována za náročnou květinu. Nemusí tomu tak ale být. Zalévání kvasnicemi stojí za to použít i v případě gardénií, které budou díky kvasinkám velkolepě kvést.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/