Stravování, Zdraví, Životní styl

Zdravé srdce začíná na talíři. DASH dieta dokáže předejít všem kardiovaskulárním chorobám

Prevence kardiovaskulárních onemocnění je zaručeným způsobem, jak si užít delší, zdravější a spokojenější život. Kardiovaskulární onemocnění se řadí mezi civilizační choroby. Do stejné skupiny patří také cukrovka nebo obezita. Jak můžete předcházet srdečním onemocněním a prodloužit si život? Myslet budete muset jen na 3 jednoduché věci.

Základ prevence srdečních chorob

Léčba srdečních nemocí je velmi složitá. Prevence je vždy nejlepší možností, kterou můžete zvolit. Začít bychom měli samozřejmě již v mládí zdravým životním stylem a pravidelnou fyzickou aktivitou, která je jedním z bodů, na který nesmíme zapomínat. Díky tomu můžete snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, ale také mnoha dalších nemocí.

Doporučený článek:  Detoxikace uleví celému tělu. Drastické půsty nejsou nutné, stačí doplnit jídelníček o něco dobrého

DASH dieta

Při kardiovaskulárních nemocích se doporučuje dieta DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension). Jedná se o druhou nejlepší dietu pro rok 2022. Důležitou roli hrají cereální produkty, které by se měly konzumovat v množství 6–8 porcí denně. Přidání obilovin do stravy může znatelně snížit riziko srdečních onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Stravovací návyky jsou klíčem ke zdraví

Srdeční nemoci jsou spojené s pokročilým věkem, ale s prevencí je důležité začít již u dětí a dospívajících. Špatné stravovací návyky se budou v budoucnosti prohlubovat, a proto byste měli své děti naučit jíst a žít zdravě již v mladém věku. I v nižším věku může pravidelná konzumace obilovin snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Doporučený článek:  Účinky borůvek jsou fascinující. Po těchto malých plodech vám to bude pálit

Při sestavování jídelníčku se soustřeďte hlavně na ovesné vločky. Díky nim můžete snížit cholesterol, ale také krevní tlak. Z tohoto důvodu byste je měli začlenit do každodenního jídelníčku. Jíst je můžete nejen k snídani, ale také na večeři nebo jako rychlou svačinu. Připravit z nich můžete nespočet pokrmů, takže nebude vůbec těžké je začít pravidelně konzumovat. Přitom jde o velmi jednoduchý způsob, jak posílit své zdraví.

Zdroj: https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/healthy-weight/diet-reviews/dash-diet/