Domov, Rady a tipy

Mravenci dokážou na zahradě i doma způsobit obrovskou spoušť. Katastrofě předejde obyčejný prášek

I malé děti vědí, že mravenci jsou užiteční tvorové. Díky jejich tvrdé dřině se můžeme těšit z kvalitní půdy, protože ji provzdušňují a mění její strukturu. Bohužel někdy mravenci nadělají víc škody než užitku, zvláště pokud si postaví mraveniště blízko kořenů zahradních rostlin. Dalším problémem je, že žijí v symbiotickém vztahu s mšicemi, které tak přilákají do zahrady.

Mravenci mohou škodit

Když vidíme mravence na zahradě, většinou se o ně příliš nestaráme. V naprosté většině případů jsou totiž zaneprázdnění svou vlastní prací a úrody si ani nevšimnou, i pokud kolem ní vedou jejich trasy. Bohužel se stává, že někdy velká kolonie poškodí nová poupata, stonky a kořeny rostlin, což sníží jejich výnos. Pak nezbývá nic jiného než mravence dostat pryč.

Doporučený článek:  Útulný kout v bytě dovolí v zimě odpočívat a nabrat novou energii

Mravenci se často objevují i v domácnostech, kde se s chutí pouští do našich zásob. A právě v domácnosti najdeme účinný prostředek, který nás mravenců urychleně zbaví. K jejich odlákání můžete totiž použít prášek do pečiva, který obvykle přidáváme do těsta pro nadýchaný a lahodný koláč ke kávě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak prášek použít?

Málokdy si uvědomujeme, že mnoho potravin má v každodenním životě obrovské využití. Nejinak je tomu u prášku do pečiva, protože dokáže zkrotit nájezdy mravenců. Kde se bere jeho účinnost? Prášek do pečiva obsahuje jedlou sodu, která mravencům škodí. Pokud jej hojně rozsypeme v místě, kde se tento hmyz pohybuje, můžeme si být jistí, že si velmi brzy najde jinou cestu.

Doporučený článek:  Kvasnice jsou prospěšné pro pokožku i vlasy

Samozřejmě lze stejným způsobem použít i jedlou sodu, má totožný účinek. Pokud se mravenci rozmnožili na rostlinách, smíchejte prášek s trochou vody, přelijte do rozprašovače a touto směsí je ošetřete. Prášek do pečiva a jedlá soda mají tu výhodu, že neublíží ani dětem, ani domácím mazlíčkům. Když ho rozsypete v blízkosti mravenčího hnízda, které lokalizujete, nebo po jejich trasách v domácnosti, vyhnou se jim obloukem.

Zdroj: https://ants.com/baking-soda-the-non-toxic-way-to-get-rid-of-ants/