Krása, Rady a tipy

Výživná maska z aloe vera vlasy posílí a zbaví je lupů. Gel z domácí rostliny působí nejlépe

Aloe vera je rostlina, která se hojně využívá v kosmetice. Ve vlasových přípravcích bojuje proti lupům, hydratuje poškozené konečky a snižuje sekreci masu. Aloe lze na vlasy aplikovat ve formě masek a oplachů. Nemusíte ale běhat do drogerie, můžete si je vyrobit i doma. Aloe vera se přirozeně vyskytuje na Madagaskaru, v mnoha afrických zemích a na Arabském poloostrově. Listy obsahují gel, který je tvořený převážně z vody a který se nejvíce využívá.

Obsahuje mnoho cenných vitamínů

Gel z aloe vera kromě jiného hojí popáleniny, zklidňuje alergie a akné. Obsahuje vitamíny A, C a E, které vyživují vlasy zevnitř, urychlují jejich růst a posilují je. Vitamín B12 a kyselina listová snižují množství vypadaných vlasů a zabraňují jejich rychlému maštění. Vápník vlasy posiluje a zabraňuje třepení konečků a zinek podporuje tvorbu keratinu.

Aloe vera se doporučuje používat alespoň jednou týdně. Výtažky se objevují v šamponech, maskách i kondicionérech. Pokud doma pěstujete vlastní rostlinu, stačí její gel nanést po celé délce vlasů a nechat deset minut působit. Poté opláchněte vodou. Vlasy budou vyživené a krásně hydratované. Gel z aloe vera se používá i pro zabránění obarvení pokožky obličeje při barvení vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Maska pro změkčení vlasů

Změkčující masku vyrobíte ze dvou lžic lněných semínek, stejného množství gelu z aloe vera a dvou sklenic vody. Vodu se lněnými semínky přiveďte k varu a počkejte, až zhoustne. Po vychladnutí přidejte dvě lžíce aloe vera gelu a promíchejte. Naneste na vlasy, zabalte hlavu do ručníku a nechte půl hodiny působit. Opláchněte vodou a smyjte šamponem.

Aloe vera se používá proti podráždění či svědění pokožky, jelikož má protizánětlivé účinky. Smíchejte dvě polévkové lžíce řeckého jogurtu, stejné množství aloe vera gelu a dvě lžíce medu. Naneste po celé délce vlasů včetně pokožky hlavy a nechte půl hodiny působit. Aby se maska lépe vstřebala, použijte teplý vzduch z fénu. Poté masku opláchněte teplou vodou a smyjte šamponem.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/aloe-vera-hair-mask