Stravování

Tyhle potraviny jsou nejlepším požíračem tuku. Většina žen o ně ale málokdy zavadí

Ženy v honbě za dokonalou postavou zkusí všelicos. Často ale experimentují a na to nejlepší vůbec nenarazí. Mnohdy testují různé, až pochybné diety, zvláštní koktejly, netradiční potraviny. Ale to nejjednodušší zůstane opomenuto. Přitom těchto pár základních potravin je pro dietu to nejlepší. Likvidovat tuk pomohou víc než dobře.

Skořice

Známé koření, které každá správná hospodyňka zná. Je základem mnoha sladkých jídel a dezertů. Málokterá žena proto tuší, že je toto koření i dobrým pomocníkem při hubnutí. Umí podpořit metabolismus, protože ovlivní teplotu lidského těla. Stačí, když skořici přimícháte k něčemu zdravému. Konzumace samotné není příliš doporučována.

Chilli papričky

Pálivá jídla nemá každý v oblibě. Ženy, které chtějí zhubnout, by je však měly vyzkoušet. Chilli papričky totiž mohou být v hubnutí velmi dobrým pomocníkem. Obsahují kapsaicin, který má pozitivní vliv na rychlost metabolismu, tedy i spalování tuků. Při větší konzumaci se člověk i pořádně zahřeje, což je důvod, proč někteří snědí papričku před cvičením.

Zdroj obrázku: Freepik

Vejce

Vejce jsou často z diety bezdůvodně vyřazována z důvodu, že jejich žloutek obsahuje cholesterol. To je samozřejmě pravda, ale bylo by třeba jich sníst opravdu mnoho, aby měl na tělo nějaký větší vliv. Absencí vajec v jídelníčku se tak ženy ochuzují o přísun bílkovin, které jsou v hubnutí velice důležité. Vejce tak pomohou především v různých keto dietách, ale i při cvičení v rámci stavby svalové hmoty. Ta poté pomáhá lépe spalovat tuky.

Krevety

Dostupnost krevet už je u nás celkem bezproblémová. Samozřejmostí by mělo být kupovat jenom ty čerstvé a pochopitelně kvalitní. Jedině tak nehrozí nežádoucí žaludeční potíže a také lze díky nim získat rychleji dokonalou postavu. Obsahují totiž látku astaxantin, která napomáhá trávení. Díky tomu lze docílit lepšího fungování těla a pochopitelně i efektivního spalování tuku.

Zdroj: https://www.forbes.com/health/body/foods-to-eat-to-lose-weight/