Stravování, Zdraví

Nenápadná řeřicha v sobě skrývá hotový poklad. Životodárnou bylinku můžeme pěstovat po celý rok

Řeřicha je malá, velmi nedoceněná rostlinka. Je to velká chyba, protože nám toho může hodně nabídnout. Jedná se o úžasný zdroj vitamínu C, ale také železa, hořčíku, vápníku, jódu a chromu. Podívejte se, proč a jak byste měli tuto drobnou rostlinu začlenit do svého každodenního jídelníčku.

Základ, který musíte znát!

Řeřichu mnoho lidí přináší na stůl jen v období Velikonoc, což je velká škoda. Rozhodně se vám vyplatí, když ji budete konzumovat pravidelně během celého roku. Můžete díky tomu posílit svou imunitu, zmírnit příznaky osteoporózy nebo křečových žil. Tato nenápadná rostlina má i mnoho dalších zdravotních výhod a pomůže při mnoha onemocněních, včetně chudokrevnosti, bronchitidy nebo revmatismu.

Řeřicha má charakteristikou, lehce kořenitou chuť a nádhernou vůni, která může být trochu nepříjemná pro děti, ale dospělí si její chuť i vůni zaručeně zamilují. Použít ji můžete jako přílohu na obložené chlebíčky, do salátů nebo polévek. Možná vás také bude zajímat, že ve starém Řecku a Římě ji používali jako afrodiziakum a vy to můžete vyzkoušet také.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování doma je jednoduché a levné

Semínka této rostliny zakoupíte velmi jednoduše v obchodě se zdravou výživou. Zakoupit si můžete semínka rostlinek za méně než 15 Kč nebo semena pro klíčení za cca 80 Kč. V každém případě můžete pro růst použít speciální misku na klíčení, anebo vhodnou nádobu s bavlnou nebo zeminou. Pamatujte, že ji musíte pravidelně zalévat. Řeřicha vyroste po 7–10 dnech.

Máte balkon nebo zahradu? Jestli ano, máte velké štěstí. Řeřichu totiž můžete pěstovat na slunném místě v bytě, na balkoně i na zahradě. Zasadit ji můžete do květináče i do země. V takovém případě bude růst v době od března či dubna do září nebo října podle venkovních teplot. Jestli nechcete doma nic pěstovat, můžete si ji pochopitelně zakoupit vypěstovanou v supermarketu nebo na trhu.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-watercress