Rady a tipy, Zdraví

Spaní v ponožkách přinese tělu mnoho benefitů. Kdo do nich vloží cibuli, bude ráno zírat

V období zvýšené nemocnosti chceme co nejvíce zlepšit svou imunitu. Někteří z nás sahají po babiččiných ověřených radách. Jednou z nich je například použití zvláštního triku s cibulí, kterou si na noc vložíte do ponožek. I když to sní šíleně, ráno budete velmi překvapení.

Výhody cibulového zábalu

Cibule je bohatá na sloučeniny síry, které jsou zodpovědné za její štiplavý zápach. Když tyto sloučeniny působí na naše nohy, pronikají do těla a poté přispívají k boji proti bakteriím a virům a čistí krev od toxinů. Při použití tohoto triku pocítíte výhody jako například oslabování bakterií, choroboplodných zárodků a virů.

Tato metoda také působí na příznaky nachlazení a chřipky. Může bojovat také proti opuchnutým lymfatickým uzlinám. Dále dokáže ovlivňovat oběhový systém a krev. Také ji můžete použít při bolesti ucha, pokud vám nevadí zápach cibule. Použijte již zmíněnou fólii a následně si ještě obujte volné bavlněné ponožky. To trochu eliminuje zápach, ale nesníží účinky léčby.

Zdroj obrázku: Freepik

Babiččiny rady

Abyste pomohli tělu uvolnit toxiny a posílit imunitu, můžete i vy sáhnout po tomto tradičním triku a vložit si cibuli do ponožek na celou noc. I když to zní dost bizarně, podle některých tato akce čistí krev díky kyselině fosforečné obsažené v cibuli. Je zajímavé, že na rozdíl od vzhledu tato léčba způsobí, že nohy budou vonět krásněji. To vše díky výše uvedené extrakci toxinů.

Pokud opravdu chcete vyzkoušet tento neobvyklý trik pro posílení imunity, měli byste před spaním nakrájet cibuli na plátky a položit jeden kus na čistá chodidla, pak si obléknout ponožky a jít spát. Namísto ponožek můžete zkusit i fólii, která lépe udrží cibuli na jednom místě. Aby léčba našich babiček přinesla očekávané výsledky, měla by se opakovat 6–7 dní po sobě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cold-flu/onion-in-sock