Krása, Zdraví

Obličej je otevřená kniha zdraví. Prozradí, čeho má tělo nadbytek a co mu škodí

Otoky pod očima, pupínky nebo rudé tváře – to jsou příznaky, které můžeme vidět nejen u alkoholika, ale také u lidí, kteří mají alergii na lepek nebo další potraviny. Skvrny na obličeji nebo další kožní problémy jsou spojené právě s tím, že se často dopouštíme chyb ve stravě. Tělo bude vyjadřovat nesouhlas s tím, co jíme, právě tím, že se na obličeji objeví nevzhledné otoky nebo pupínky.

Mnoho lidí trpí kožními problémy

Jak se ukazuje, mnoho žen trpí kožními problémy. Tělo totiž volá o pomoc a nemá jinou možnost než to říct tímto způsobem. Proto je potřeba vědět, jaké jsou první příznaky nejen intolerance lepku, ale také mléčných výrobků. Podle některých příznaků můžete také snadno poznat, jestli je člověk vedle vás závislý na alkoholu nebo má jiný problém.

Doporučený článek:  Alergii na sperma provází typické příznaky

Vrásky pod očima uvidíte u lidí, kteří mají problémy s cukrem a neměli by si ho dopřávat. Vzhled pokožky totiž velmi ovlivňuje to, co budete denně jíst. Pokožka se nesprávnou stravou může stát jemnou a suchou, navíc se může snadno poškodit. V takovém případě ale nepomohou žádné krémy. Potraviny, které jsou bohaté na cukry, způsobují nejen vrásky, ale také další kožní problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Poznáte alkoholika? To jsou jasné znaky

Pokud vidíte na člověku otoky kolem očních víček, bulky na bradě nebo jiné problémy na kůži, může se jednat o člověka, který nesmí mléčné výrobky, ale stejně si je pravidelně dopřává. Smetana, mléko nebo jogurty jsou potraviny, které jsou sice velmi oblíbené, ale některým lidem mohou způsobit problémy. Oteklá víčka nebo váčky pod očima patří mezi nejznámější příznaky problémů s mlékem.

Doporučený článek:  Nenápadná řeřicha v sobě skrývá hotový poklad. Životodárnou bylinku můžeme pěstovat po celý rok

Lidi, kteří nemohou lepek, ale stejně si ho dají, poznáte podle červených tváří nebo pigmentových skvrn, které se na obličeji objeví. Lepek patří mezi bílkoviny, které se vyskytují v ječmeni nebo žitu. Kromě toho ale jasně poznáte také alkoholika, a to nejen podle jeho rudých očí nebo malátných pohybů. Víčka očí mohou klesnout, pokožka bude vrásčitá, suchá a objeví se také nosoretní rýhy.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/21573-skin-diseases