Rady a tipy, Stravování

Několik přísad ovesnou kaši promění. Bude chutnější, zdravější a podpoří hubnutí

Ovesné vločky a z nich připravená ovesná kaše patří mezi nejoblíbenější snídaně. Nelze se divit, protože ovesné vločky nás zasytí a ještě k tomu jsou velmi zdravé. Příprava kaše je nenáročná a možností, jak si ji můžete připravit, je nekonečně mnoho. Slaná, sladká, s ovocem, oříšky a mnoho dalších variant. Přidáním některých přísad dokonce podpoříte hubnutí nadbytečných kilogramů.

Zdravá bomba

Připravte si chutnou kaši s kokosovým mlékem, ořechy, konopnými semeny a bobulemi dle vlastního výběru. Recept na tuto kaši vás mimořádně zasytí a ještě k tomu je také chutný. Kombinace vlašských ořechů a přírodních vyloupaných semen je proteinová bomba, která je důležitá při hubnutí. Vlašské ořechy obsahují téměř 4,5 gramu bílkovin na 1/4 šálku a konopná semena mají asi 10 gramů na jednu porci. Kokosové mléko na druhé straně poskytne skvělou chuť a spoustu energie pro zbytek dne.

Doporučený článek:  Velké a šťavnaté jahody, které vám budou všichni sousedé závidět: nebojte se jahodníky pořádně nakrmit

K přípravě budete potřebovat 1/4 šálku konopných semen, 1/4 šálku ovesných vloček, 2 lžíce nasekaných vlašských ořechů, 1 lžíci chia semínek, 1/2 plnotučného kokosového mléka, 1/4 lžičky vanilkového prášku a nízkokalorické sladidlo podle chuti. Smíchejte ovesné vločky s mlékem, chia semínky, vanilkou, konopnými semínky a sladidlem. Vložte do sklenice, promíchejte a nechte přes noc stát. Ráno stačí přidat bobule a vlašské ořechy.

Zdroj obrázku: Freepik

Kaše s banánem, arašídovým máslem a lněnými semínky

Arašídové máslo je nejen chutné, ale také bohaté na bílkoviny a zdravé tuky. Obsahuje asi 3 gramy bílkovin na polévkovou lžíci, což z něj činí skvělý doplněk ke kaši. K takové snídani stojí za to přidat své oblíbené mléko, banány, nasekané mandle a trochu lněných semínek. Na tuto kaši budete potřebovat 1/2 šálku ovesných vloček, 1/2 šálku neslazeného rostlinného mléka, 1/4 šálku řeckého nebo kokosového jogurtu.

Doporučený článek:  Při čištění náhrobků je důležité zohlednit, z jakého kamene jsou zhotovené

Dále budete potřebovat špetku jemné soli, 1–3 čajové lžičky medu nebo sladidla podle chuti, 1 malý zralý banán rozmačkaný vidličkou, 1 lžíci mandlového másla, 1 lžíci mletých lněných semen a čajovou lžičku práškové vanilky. V rostlinném mléce vařte ovesné vločky, přidejte špetku soli, lněná semínka a vanilku. Nakonec přidejte arašídové máslo a řecký jogurt, sladidlo a promíchejte. V misce rozmělněte banán, vložte hotovou kaši a po vychladnutí vložte do chladničky a ráno si můžete užít chutnou snídani.

Zdroj: https://www.eatthis.com/oatmeal-recipes/