Rady a tipy

Kočky mají rády pohlazení na určitých místech více

Pokud máte doma kočku, tak určitě víte, jak ji pohladit, aby na vás nevytahovala drápky nebo neprskala. Život s kočkou totiž může být docela dobrodružství. Kočky jsou samostatná zvířata, můžete si s nimi užít spoustu zábavy a také po jejich boku relaxovat. Je dokázané, že zmírňují depresi a jejich hlazením se zbavíte stresu, kterého máte po celém dni určitě dost. Jak ale kočku hladit, aby vám vydržela na klíně?

Hladit kočičí srst je pro mnohé lidi slast

Dotek kočky dokáže uvolnit svalové napětí, zbaví stresu, ale poskytne spoustu zdravotních výhod. Majitelé koček totiž málokdy trpí srdečními infarkty a mrtvicemi. Patří také mezi lidi, kteří mají silnější imunitu o mnoho více než ti, kteří se kočkám vyhýbají. Nutno dodat, že kočky mohou pomoci také postiženým dětem. Během pandemie zvířata velmi pomáhala lidem, kteří museli zůstat doma a byli v kontaktu pouze s kočkami nebo psy.

Doporučený článek:  Popraskané a suché paty ocení ošetření aspirinem

Kočky milují mazlení. Připomínáte jim tím matku, která jim olizuje srst. Mají pocit bezpečí a také to mají spojené s klidem. I kočka má svá místa, na která vás pustí, a naopak ji nemůžete hladit na jiných, na kterých jí to bude nejen nepříjemné, ale může vás také kousnout nebo škrábnout. Jestli chcete vědět, kde bude mít hlazení vaše kočka nejraději, měli byste zmapovat její tělo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak hladit kočku, aby byla spokojená a předla?

Kočku můžete hladit hlavně na místech, kde má pachové žlázy – kočka ráda nechá svůj pach na vašich rukou, protože to zvýší pocit jejího bezpečí. Kočka si vás tak takto označkuje. Kočky to mají rády hlavně na hlavě, mezi ušima nebo pod bradou. Drbáním za ušima jim uděláte tu největší radost. Můžete je také kartáčovat, v některých případech kočkám nebudou vadit ani energické pohyby.

Doporučený článek:  Proti mandelinkám lze bojovat přírodní cestou za pomoci bylin

Naopak kočku nehlaďte na místech, kde to ráda nemá. Kočky by se neměly hladit proti srsti, protože to pro ně může být dokonce bolestivé. Aby si mazlení kočka užila, měli byste pozorovat její reakce na vaše pohyby a hlazení. Nesnažte se kočku nijak do mazlení nutit, protože o to méně k vám bude chodit pro pomazlení.

Zdroj: https://www.livescience.com/66013-best-way-to-pet-your-cat.html