Rady a tipy

Každodenní rituál péče o pleť udrží pokožku pevnou a zářivou

Správnou péčí o obličej si můžete pomoci nejen ke zdraví, ale také k dobře vypadající pleti. I když budete ve středním věku, vaše pokožka může vypadat krásná a zdravá. Vypnutí obličeje je velkým snem téměř každé ženy. Vrásky totiž nemá ráda žádná z nich. Jaké procedury jsou vhodné právě v těchto dnech, kdy se příroda probouzí?

Proč se vyplatí pečovat o svůj obličej?

Péčí o obličej si můžete dopřát delší život. Je to investice, která se vám v budoucnu může v mnohém vrátit. S péčí o pleť byste měli začít už v mladém věku, dokud je pleť ještě pružná. S přibývajícím věkem se pokožka stává méně odolnou, protože přestává produkovat kolagen. Ten pak obsahuje spoustu krémů, které najdete v obchodech a slibují skvělý výsledek a vyhlazení vrásek.

Doporučený článek:  Ani na podzim nedají pokoj. Nebezpečná klíšťata číhají i ve městech, účinná ochrana ale existuje

Nedejte se ale zmást, protože většina krémů jsou jen předražená chemie, která ve většině případů ani nefunguje. Samozřejmě existují také výjimky, ale mnohem lepší bude si vlastní krém vyrobit doma, a to ze surovin, které najdete v kuchyni. Péči o pleť byste neměli podceňovat, protože jinak se vám nevyhnou nevzhledné vrásky a můžete vypadat až o několik let starší.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na důkladné čištění pleti

Pro pokožku je nejdůležitější hydratace. Pokud není hydratace dostatečná, pokožka nemůže být zdravá a právě kvůli tomu se může vrásnit. Hydrataci jí dopřejete nejen kvalitními krémy, ale také častým čištěním. Hlavně večer je důležité ji důkladně vyčistit, speciálně od make-‍upu a podobných líčidel. Ty mohou přes noc na pokožce udělat velkou neplechu. Vyrobit si můžete domácí masku, a to například z tolik oblíbeného avokáda.

Doporučený článek:  Ovocné stromy ochrání před mravenci lepivý pás okolo kmene

Maska by na obličeji měla působit alespoň 15 minut. Poté ji smyjte a obličej si umyjte vlažnou vodou. Pomoci k dokonalé pleti může také peeling, který odstraní odumřelé buňky pokožky a udělá prostor pro tvorbu nových. Tak se můžete zbavit nečistot a vaše pleť bude dokonalá.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/chemical-peel-benefits, https://www.vogue.in/beauty/content/alaya-fs-homemade-avocado-face-mask-and-3-ways-to-use-the-natural-ingredient, https://share.upmc.com/2016/01/is-makeup-removal-necessary/, https://aprisaskincare.com/blogs/skincare/why-hydration-is-an-essential-part-of-your-skin-care-routine, https://www.dailymail.co.uk/femail/article-2211302/Beauty-NOT-skin-deep-New-research-shows-expensive-cosmetic-creams-penetrate-skin-repair-within.html, https://parjournal.net/article/view/3863, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5172479/, https://www.nia.nih.gov/health/skin-care-and-aging, https://www.nytimes.com/guides/tmagazine/skincare-routine