Rady a tipy

5 jednoduchých metod, které zatočí se zápachem z úst a zanechají příjemnou svěžest

Také vás občas trápí nepříjemně zapáchající dech? Je to trapná věc, kterou samozřejmě chce každý řešit, ale není potřeba kvůli tomu čistit zuby každých pět minut nebo si ústa vyplachovat ústní vodou. Tyhle přírodní metody pomohou daleko lépe.

Snězte pár kousků pomeranče

Jeho intenzivní aroma vás okamžitě osvěží. Ovoce navíc povzbudí k práci slinné žlázy, které si s nepříjemným zápachem umí poradit výborně. Vitamin C se zase postará o dásně a zlikviduje bakterie, které jsou příčinou zápachu z úst.

Doporučený článek:  Vytáhnout klíště není žádná věda. Při správném postupu výrazně klesá riziko nákazy

Žvýkejte zelené bylinky

Vyhněte se žvýkačkám – cukr způsobuje kazy a podporuje tvorbu plaku. Místo toho žvýkejte čerstvé lístky máty, petržel, bazalku, rozmarýn nebo estragon. Zanechávají v ústech příjemný pocit svěžesti.

Vyplachujte ústa solí a jedlou sodou

Ve sklenici vody rozpusťte jednu čajovou lžičku soli a jedlé sody. Jednou denně si touto dezinfekční tekutinou vypláchněte ústa a hrdlo. Uvidíte, že to pomůže nejen osvěžit váš dech, ale bude to také vaše zuby chránit před rizikem vzniku zubního kazu.

Doporučený článek:  Zářivě bílé povlečení jako z hotelu: profesionální péči mu dodají i prostředky za pár korun
Zdroj obrázku: Freepik

Pochutnejte si na křupavé zelenině

Kousání tvrdého ovoce nebo zeleniny (např. jablka, mrkve) pomáhá odstraňovat zbytky jídla z prostoru mezi zuby. Ale není to rozhodně žádná náhrada za pořádné čištění zubů, jak si někteří lidé myslí. Pokud ale chcete dech přirozeně a snadno osvěžit, je možné dosáhnout toho tímto zdravým způsobem.

Pijte

Dostatečná hydratace je důležitá nejen pro vaše zdraví, ale pomůže vám také zbavit se nepříjemného zápachu z úst. Měli byste mít po ruce pořád lahev s čistou vodou a dostatečně pít, kdykoliv si vzpomenete. Zajistíte si také svěží dech, neboť obyčejná voda spláchne všechny bakterie, které jsou důvodem vzniku zápachu. Kromě vody si můžete dopřát také zelený čaj, který má antibakteriální a osvěžující účinky. Dejte si ale pozor na to, že může způsobovat nežádoucí pigmentaci zubů.

Zdroj: https://www.croasdailedentalarts.com/blog/at-home-bad-breath-remedies/