Móda, Rady a tipy

K dokonalému účesu patří skvěle padnoucí boty. Lak na vlasy se postará o oboje

Možná vás to překvapí, ale obyčejný sprej na vlasy dokáže botám vrátit nový vzhled. Tento produkt může přijít na pomoc i při jiných situacích než jen při zkrášlování obuvi. Jeho velkou výhodou je, že je velmi levný a snadno dostupný. Je dokonce velmi pravděpodobné, že jej máte doma.

Opatrně s aplikací

Lak na vlasy je velmi univerzální a dokáže pomoci s různými problémy. Kromě výše zmíněných dokáže působit také jako ochranná vrstva proti vodě. Jednoduše nastříkáte boty a nemusíte se bát protečení. Pokud máte problém, že vaše boty pouštějí barvu, jednoduše je zevnitř nastříkejte a zabráníte tak zabarvení nohou.

Jediný problém který může vzniknout při používání spreje na vlasy při ošetřování bot, je intenzivní zápach, který lak na vlasy často má. Proto je důležité stříkat boty z větší vzdálenosti. Nejlepší možností je ošetření bot praktikovat mimo domov. Pokud takovou možnost nemáte nebo je zima, určitě to dělejte v dobře větrané místnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoc při rozvazování šňůrek

Pokud máte problém se zlobivými šňůrkami, které se stále rozvazují, není nic jednoduššího než je jen postříkat lakem na vlasy. Díky tomu získají lepší přilnavost a nebudou se neustále rozvazovat. To samé platí i pro obuv, která se zapíná na zip nebo suchý zip. Díky laku na vlasy se tyto komponenty stanou silnějšími a nebudou vás tolik trápit.

Pokud rychle potřebujete vrátit botám lesk a nemáte po ruce leštidlo, nemusíte se bát. Jednoduše nastříkejte boty sprejem na vlasy. Tímto způsobem vrátíte obuvi lesk a na každé důležité události zazáříte. Takto můžete ošetřit i boty, které jsou vyrobeny ze semišových nebo textilních materiálů. Pokud se potřebujete zbavit kluzké podrážky, opět vám přijde na pomoc sprej na vlasy, kterým prostě stačí postříkat podrážku boty.

Zdroj: https://littlesolesmcr.co.uk/blog/29-there-is-a-very-simple-way-to-waterproof-your-shoes