Móda

Koupili jste si menší boty, ale nehodláte se jich vzdát?

Pokud se vám stalo, že jste si objednali své vysněné boty o půl čísla menší, nezoufejte. Máme pro vás pár návodů, jak si boty o pár milimetrů zvětšit.

Roztažení bot díky působení lihu

Prvním ověřeným způsobem je vystlat boty novinami namočenými v lihu. Boty ovšem musejí být novinami doslova napěchované. Noviny pomačkejte a udělejte z nich tvrdé kuličky. Kuličky z novin namočte, nebo polijte lihem a vložte do bot. Takto ošetřené boty nechte přes noc. Další den budou boty přesně na vaši nožku.

Doporučený článek:  Tmavé skrvny na tváři trápí ženy nejen v létě. Přírodní kúra je zesvětlí a vrátí sebevědomí

Nemáte líh? Postačí voda.

Druhým způsobem, jak o kousek zvětšit boty praktikovaly i naše babičky. Než si novou botu obuly našli si v šuplíku s ponožkami ty, které jsou materiálově nejširší. Tedy velmi hrubé ponožky. Takové ponožky si oblečte, klidně na ještě jedny ponožky a namočte je do vody. V mokrých ponožkách vklouzněte do boty. Co nejdéle v této obuvi choďte po bytě, seďte v nich u televize, nebo se v nich klidně natáhněte na gauč. Boty se vám už po půl hodině krásně roztáhnou.

Doporučený článek:  Žádný mýtus, pračka skutečně krade ponožky! Zabrání jí v tom jednoduché triky

Voda vám také nevyhovuje? Zkuste to párou.

Ale pokud se vám nelíbí myšlenka, že byste s mokrými nohami pochodovali po bytě, nezoufejte. Máme ještě třetí typ. Podržte boty nad vařící vodou. Postačí ohřát si vodu v konvici. Pára botu nahřeje a vy pak musíte jediné. Teplé nahřáté boty obout a opět se v nich projít po bytě.

Nemáte čas se roztahováním bot zabývat? Strčte je do mrazáku.

Ani tento způsob se vám nelíbí? Chcete vědět, jak roztáhnout boty bez toho, abyste v nich doma museli chodit a dost možná si udělali na patě puchýř? Stačí koupit dva vzduchotěsné sáčky. Naplnit je vodou a tyto sáčky s vodou vložit do bot. Boty dejte na noc do mrazáku. Z vody se stane led a ten vám boty krásně vytvaruje.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/how-to-fix-shoes-that-are-too-small/articleshow/68199011.cms