Móda

Na jaře potřebují vlasy speciální regenerační péči

Jaro je obdobím velkých změn v životě. Změnit bychom měli také péči o své tělo. Pokožka i vlasy zažívají během zimy těžké časy, a proto byste jim zejména na jaře měli dopřát speciální péči, kterou si zaslouží. Níže vám poradíme, jak o své vlasy pečovat během jarních měsíců a co pro ně bude nejlepší.

Jak pečovat o své vlasy na jaře?

Na úplném začátku byste měli posoudit celkový stav vlasů. Možná zjistíte, že jsou velmi suché nebo máte roztřepené konečky. Suché vlasy budou potřebovat důkladnou hydrataci, zatímco pro roztřepené konečky bude nejlepší hloubková regenerace. Podívejme se, co byste měli udělat.

Doporučený článek:  Dokonalá manikúra může být hravá a originální. Tečky jsou naprostým hitem

Hydratační maska a kvalitní oplachy

Hydratační maska na vlasy se hodí pro všechny typy vlasů a neměli byste na ni zapomínat. Na její výrobu budete potřebovat 20 g kokosového oleje, 5 ml arganového oleje, 5 ml jojobového oleje, pár kapek ricinového oleje a 20 ml kokosového mléka. Vše smíchejte dohromady v uvedeném pořadí a naneste na suché a rozčesané vlasy. Nechte 15 minut působit. Důkladně umyjte vlasy jemným šamponem a osušte hlavu. Účinky uvidíte okamžitě.

Zdroj obrázku: Freepik

Oplachy můžete snadno zakoupit v každé drogerii a na jaře jsou skvělou možností, jak pečovat o své vlasy. Můžete si je ale vyrobit také doma. Nejlepší jsou oplachy z aloe vera nebo octa. Jejich hlavním cílem je hloubkově vyživit vlasy a zregenerovat jejich stav po chladných měsících.

Doporučený článek:  Přirozené obočí je znovu v módě. Jeho dokonalý vzhled podpoří posilující domácí kúra

Peeling pokožky a návštěva kadeřníka

Odstranění odumřelé pokožky na hlavě je stejně důležité jako na obličeji. Peeling zabrání vypadávání vlasů a posílí vlasové cibulky. Pro domácí peeling můžete použít třtinový cukr, který smícháte se šamponem (v poměru 1 : 2). Pokožku trochu navlhčete vodou a krouživými pohyby naneste připravený peeling. Směs důkladně opláchněte a máte hotovo. Tento proces opakujte jednou týdně.

Jaro je také ideální dobou, kdy vyrazit ke kadeřníkovi. Odborník vám pomůže s vhodným střihem, délkou vlasů a poradí vám šampony, kondicionéry a další péči, která bude nejlepší pro váš konkrétní typ vlasů. Každý člověk je jiný a stejná věc platí také o vlasech.

Zdroj: https://www.thekewlshop.com/blogs/news/springtime-haircare-tips