Móda

Vhodný styling je základ – vyvarujte se těchto chyb

Správný styling dokáže zázraky. Pokud ale zvolíte špatný účes nebo barvu, která se nehodí k vašemu tónu pleti, zbytečně si opticky přidáte i několik let. Když se k tomu přidá nevhodný outfit, získáte recept na velké estetické selhání. Podívejte se na pět věcí, které ženám zbytečně přidávají kila a věk navíc.

Jaký účes si vyberete?

Dobře zvolený účes skryje mnoho nedostatků – zakryje dlouhý krk, zvýrazní obočí nebo zakryje vysoké čelo. Dříve se věřilo, že čím je žena starší, tím kratší vlasy by měla nosit. Dnes už se naštěstí od tohoto dogmatu upouští. Drdol s několika volnými prameny sluší i dámám ve středním věku. Ulízané, krátké vlasy bez objemu naopak zbytečně přidávají roky.

Doporučený článek:  Časté stahování břicha ovlivňuje pokožku a vést může k syndromu přesýpacích hodin

Jak zpívá Marilyn Monroe, diamanty jsou nejlepšími přáteli ženy. Možná měla pravdu, ale čas od času je přeci jen lepší nechat je doma ve šperkovnici. Přepychově vykládané šperky, obrovské prsteny a lesklé kameny zbytečně zastiňují přirozenou krásu. Velké náhrdelníky mohou slušet korpulentním ženám, neměly by se ale příliš lesknout. Raději sáhněte po barevných a originálních doplňcích, které vám přidají na ženskosti a hravosti.

Naličte buď oči, nebo ústa

Vzdejte se perleťových stínů a rtěnek se třpytkami. Držte se zásady „oči, nebo ústa“. Pokud na rty nanesete výraznou karmínovou rtěnku, oči naličte jen velmi lehce a naopak. Pokud nosíte kalhoty, pozor na jejich střih. Štíhlé dámy si mohou dovolit vysoký pas i bokovky, plnoštíhlým ženám ale naopak přidávají kila. Volte takový střih, který vám dobře padne a který opticky prodlouží nohy.

Doporučený článek:  Letošní zima vás bude bavit. Trendy v obuvi sednou každému a pořádně zahřejí

Barvy dokážou mnoho zázraků. Není pravda, že by se ženy ve středním věku měly vzdávat barevných kreací. Oblečení v tlumených hnědých odstínech naopak přidává roky. Pokud se necítíte na návštěvu stylisty, vyzkoušejte si v obchodě několik různě barevných šatů a důkladně se prohlížejte v zrcadle. Na pomoc si můžete vzít i upřímnou kamarádku, která vám s výběrem poradí.