Móda

Vyzkoušejte tzv. pixie střih – praktický, módní a variabilní

Myslíte, že krátký pixie střih vyhrazený jen pro odvážné ženy? Někdy je třeba poškozené a unavené konečky radikálně zkrátit, aby se vlasy mohly obnovit a ozdravit. I krátké vlasy mohou vypadat žensky, zároveň se jedná o velmi praktickou úpravu, která nevyžaduje dlouhé hodiny stylingu, aby účes vypadal dobře. Pixie střih je hitem letošního podzimu.

Účes s mnoha variacemi

Pixie střih nebo také pixie cut nabízí mnoho variací. Vše závisí na vašem stylu a preferencích. Mezi jeho největší výhody patří to, že nezakrývá obličej, ale naopak zvýrazní lícní kosti, orámuje obočí a odhalí krk a zátylek, díky čemuž se postava opticky zeštíhlí a zvýší. Pixie střih je tak oblíbený, že vytlačuje dokonce i klasický bob.

Krátké vlasy nejlépe sluší ženám s kulatým a oválným tvarem obličeje bez odstávajících uší. Pixie střih si mohou dovolit ženy s rovnými i kudrnatými vlasy, lichotí ženám nižšího vzrůstu. Některé jeho varianty jsou přímo určené k optickému zhuštění řídkých a oslabených vlasů, takovému střihu se pak říká tomboy.

Spousta možností úprav

Pixie střih také nabízí mnoho možností úpravy. Můžete vypadat romanticky, formálně i sportovně. Stojí za to trochu experimentovat a česat vlasy střídavě na pravou i na levou stranu. Pomocí žehličky nebo kartáče můžete vykouzlit na vlasech velké vlny po vzoru třicátých let nebo vlasy vykartáčovat do rockového a rozcuchaného looku. Univerzální je pak vytvořit na straně rovnou pěšinku a vlasy hladce učesat směrem dozadu.

Ačkoliv je pixie střih poměrně nenáročný, určitě byste měli vlasy pravidelně vyživovat maskou, aby byly lesklé, zdravé a bohatší. Vyhněte se ale nanášení velkého množství přípravků po umytí vlasů, protože by mohly vlasy zatěžovat a přilepovat k hlavě. Po umytí můžete do vlasů nasypat trochu mořské soli, aby držely tvar. Při správném použití dokáže mořská sůl eliminovat tvorbu lupů a obnovit poškozená vlasová vlákna.