Móda

Vsaďte na doplňky ze slámy: V kurzu jsou slámové tašky, klobouky i boty

Slámové koše a slámové tašky jsou letos skutečně v módě. Jestliže jste si ještě žádné nepořídili, je nejvyšší čas to napravit. Je to dlouhodobá investice, která ale přinese svůj užitek. Jsou totiž velmi praktické, neomrzí se a jsou perfektním letním doplňkem.

Proč si pořídit slámové doplňky?

Chcete se po celé léto cítit jako na dovolené u moře? Pak vám k tomu pomohou právě doplňky ze slámy. Jsou ideální pro nakupování, na piknik a dobře budou fungovat i jako kabelka do práce či na výlet. V této sezóně jsou v kurzu hlavně přírodní tkaniny a motivy. A odstíny? Béžová a bílá jsou vždy nadčasové. Perfektní bude také hořčičná barva nebo barva slaného karamelu.

Co si obléct?

Mnoho lidí neví, jaký outfit zvolit ke slaměným doplňkům. Dobrou volbou bude vždy styling založený na zemitých barvách. Podle vašich preferencí si můžeme obléknout obálkové šaty s výstřihem do V nebo overal, který je po letech útlumu znovu v kurzu. K tomu zvolte pohodlné, minimalistické žabky nebo boty na klínku. Není potřeba obávat se ani více elegantního oděvu, například sáčka s kalhotami nebo rovnou elegantního kostýmku do kanceláře.

Vsaďte také rovnou na boty se slaměnou podrážkou. Zkuste třeba oblíbené espadrilky, což jsou klasické plátěné boty na rovné podrážce. Hodí se zejména na volný čas a snadno s nimi oběháte všechny pochůzky a nákupy ve městě. Navíc jsou velmi prodyšné, takže ani v létě se vám v nich nebude potit noha.

A co takhle slamák?

Chybu neuděláte ani se slamákem. Je to výrazný a netradiční doplněk, který ale může působit skutečně moderně a neotřele. Jde jen o to vybrat správný tvar a styl, který sedí k vašemu obličeji. Ne každému totiž sluší slamáky s širokou krempou, a ne vždy se také podaří najít vhodnou velikost. Pokud ale takový kousek objevíte, vždy to bude nádherný doplněk letního outfitu u moře i ve městě.