Krása, Móda, Rady a tipy

Chcete-li si nabarvit vlasy, nemusíte hned sahat po chemikáliích

Mnoho žen čas od času zatouží po změně. Nabarvení vlasů je vždy velkou změnou. Většinou to je na delší dobu a nemůžete to vzít tak jednoduše zpátky. Potěšující zpráva je, že nemusíte hned sahat po chemických barvách, ale můžete vyzkoušet i přírodní alternativy.

Na začátek vyzkoušejte přírodní barviva

Chemické barvy na vlasy obsahují látky, které naše vlasy ničí. Dodají jim sice sytou barvu, která dlouho vydrží, ale mají i negativní účinky. Vlasy se začnou více lámat, jsou suché a pomaleji rostou. Použijete-li přírodní barviva, máte k dispozici hned několik výhod. Ušetříte peníze, neničíte přírodu a hlavně vaše vlasy tím i vyživíte. Budou nejen vyživeny ale i posíleny.

Doporučený článek:  Kouzelnou bylinku najdeme na každém záhoně. Máta je jako stvořená pro výrobu úžasné kosmetiky

Určitě budete překvapeni, které ingredience dokážete použít k barvení vlasů. Většinou jsou to věci, které máte běžně v kuchyni. Pravděpodobně je považujete za odpad. Například z cibulových slupek budete mít zlatohnědé vlasy. Stačí, když sklenici cibulových slupek zalijete litrem vody. Uvařte je a nechte hodinu louhovat. Vlasy následně opláchněte a zabalte ručníkem. Po hodině působení vlasy omyjte klasicky šamponem.

Zdroj obrázku: Freepik

Síla bylinek vás překvapí i v tomto případě

Jemný a chutný heřmánkový čaj všichni jistě znáte. Určitě jste ale nevěděli, že dokáže zesvětlit vaše vlasy. 100 gramů heřmánkových květů zalijte 500 ml vody, přiveďte k varu a vypněte. V roztoku vlasy omyjte a nechte 10 minut působit. Pro lepší výsledek vlasy ještě opláchněte jablečným octem. Chcete-li naopak tmavší odstín vlasů, použijte ořechové skořepiny. Hrst ořechových skořápek zalijte horkou vodou a nechte tři dny louhovat. Nalijte na vlasy a nechte vyschnout.

Doporučený článek:  Křehké a dokonale nadýchané: stačí vyměnit mouku za jinou přísadu a palačinky budou bezkonkurenční

Pokud toužíte po něčem nevšednějším, poradíme vám, jak získat červenou barvu vlasů. Použijte mrkev a červenou řepu. Poměr si zadejte podle odstínu, po kterém toužíte. Aplikujte na suché vlasy a nechte alespoň hodinu působit. Pokud budete chtít tmavší odstín, postup opakujte a následně opláchněte vodou. Takto přirozeně barvené vlasy budou měkčí a na dotek příjemnější. Samozřejmě přírodně nabarvené vlasy nevydrží tak dlouho proto tento postup opakujte alespoň jednou za týden.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/natural-hair-dye#chamomile-tea