Rady a tipy

Přírodní oleje pomohou zregenerovat pokožku. Vyživí ji a zvláční

Pokud je vaše pokožka bez života, často se vysušuje, loupe, a dokonce na některých místech rudne, vyzkoušejte jeden z následujících bio produktů. Výsledkem budete mile překvapeni!

Bio výrobky, které pomohou regenerovat pokožku

Zaměřte se na tyto čistě přírodní produkty, které jsou běžně dostupné na trhu:

  • Olej z černého kmínu: v prodejnách je dostupný tento olejíček za cenu cca 60 Kč (35 ml). Produkt přidávejte do svého hydratačního krému. Stačí jen 2 až 3 kapky. Pomůže nejen se zarudnutím citlivé pokožky, ale také s akné, ekzémy a popáleninami od sluníčka.
  • Esenciální olej z verbeny: hodí se do kombinací s olivovým anebo avokádovým olejem v poměru 5 : 1. Produkt používejte k masážím těla. Vhodný je olejíček i do koupele (stačí deset kapek do lázně).
  • Esenciální olej z heřmánku: hodí se pro suchou, normální i citlivou pleť. Můžete jej přidávat ho hydratačního krému (pár kapek) anebo použít přímo k vmasírování do pokožky v kombinaci s olivovým olejem.
Doporučený článek:  Dopnout oblíbené kalhoty pomůže jednoduchý trik. Za dvě minuty můžete odcházet v oblíbeném outfitu
Zdroj obrázku: Freepik

Další bio produkty, které je možné využít v domácí kosmetice

Při péči o pokožku lze použít i následující bio produkty:

  • Levandulový olejíček: hodí se pro normální, smíšenou, citlivou i suchou pleť. Zároveň může léčit problémy s akné.
  • Olej z růže: příjemně voní a také skvěle hydratuje a oživuje pokožku. Použít jej mohou lidé s normální, citlivou i suchou pletí.

Jak používat obecně esenciální oleje?

Protože jsou esenciální oleje silné, vždy je nařeďte buď rostlinným olejem (v případě, že chcete hydratovat pokožku), převařenou a zchladnou vodou (při výrobě tonika na pleť) anebo hydratačním krémem. Zároveň se vyvarujte těch druhů, které by vám mohly způsobovat alergické reakce. Jakmile však alergii nezabráníte a přeci se vyskytne, ihned olej z kůže smyjte teplou vodou a sledujte další projevy. Vhodné je někdy požít volně prodejné antihistaminikum (Xyzal a podobné).

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin-regeneration