Rady a tipy

Potraviny v mrazáku mají omezenou dobu trvanlivosti

Mrazák spolu s lednicí je nejdůležitější kuchyňský spotřebič pro potraviny a jejich skladování. Pokud pravidelně vaříte, určitě potřebujete dostatek místa pro veškeré suroviny, které během měsíce zpracujete. Do mrazáku většinou ukládáme maso nebo zeleninu či ovoce. Víte, jak dlouho konkrétní potraviny v mrazáku vydrží?

Skladování potravin je jeden z nejtvrdších oříšků každé hospodyně. Nikdo z nás totiž nechce potraviny vyhazovat a plýtvat tak zbytečně jídlem. Určitou dobu ve vašem mrazáku vydrží maso, jinak dlouho zase ovoce nebo zelenina. Poznejte užitečné tipy pro bezproblémové skladování potravin a ingrediencí.

Doporučený článek:  K dokonalému účesu patří skvěle padnoucí boty. Lak na vlasy se postará o oboje
Zdroj obrázku: Freepik

Maso vydrží jen pár měsíců

Často se v českých kuchyních setkáváme s názorem, že maso může být skladované v mrazáku tak dlouho, dokud ho kuchař nevyndá a neuvaří. Každý druh masa však vydrží jinak dlouhou dobu. Dbejte na tyto pokyny, abyste udrželi kvalitu masa i tu nejlepší chuť.

Drůbež vydrží v mrazáku maximálně čtvrt roku, zatímco uzeniny můžete skladovat klidně půl roku. Mleté maso se má připravit a konzumovat do dvou měsíců od zakoupení a uskladnění. Veškeré vepřové maso můžete nechat uskladněné v mrazáku až šest měsíců, telecí a hovězí maso dokonce až měsíců osm. Při skladování masa se řiďte pravidlem, že čím je maso méně tučnější, tím kratší dobu v mrazáku vydrží.

Doporučený článek:  Plevel v zahradě není pouze na obtíž. Z kopřivy budou květiny i zelenina nadšené
Zdroj obrázku: Freepik

Ovoce a zelenina v mrazáku

V mrazáku můžete skladovat také potraviny, které nasbíráte během letní sezóny na vaší zahradě. Ovoce a zelenina vydrží klidně půl roku v neporušeném stavu, lesní ovoce a bobuloviny však zpracujte do čtyř měsíců od zmražení. Až jeden rok vydrží například cuketa, paprika nebo špenát.

Ostatní potraviny v mrazáku

Určitě vedle masa a zeleniny ve svém mrazáku skladujete i další druhy potravin. Může se jednat například o pečivo, které by mělo být zpracované do tří měsíců od uskladnění. Maximálně čtyři měsíce vydrží všechny mléčné výrobky. Déle než čtyři měsíce byste také neměli skladovat dorty nebo další hotová jídla.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/do-you-know-how-long-foods-will-keep-in-the-freezer-194281