Rady a tipy, Zdraví

Akné porazí správná péče a kvalitní jídelníček

Problémy s pokožkou trápí miliony lidí po celém světě, a to bez ohledu na věk a pohlaví. Způsoby boje proti akné jsou různé, a pokud těmito problémy trpíte, už jste jistě vyzkoušeli prakticky všechno. Dnes se podíváme na základní péči o pokožku, díky které získáte zpět její zdraví, krásu a přirozený stav.

Čištění a hydratace

Lidé si často myslí, že si musí jen koupit nějaký produkt a akné zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Tak to bohužel není. Musíte své pleti věnovat pozornost a péči, kterou si zaslouží. Pravidelné mytí obličeje je prvním krokem k úspěchu. Umyjte si obličej čistou vodou a poté naneste malé množství čisticího gelu, který obsahuje přírodní složky. Vmasírujte ho do pokožky krouživými pohyby a tento postup opakujte každý den, vždy ráno a večer.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná hydratace je vždy klíčová pro krásnou pleť bez ohledu na její typ. Používejte jemné gely, mýdlo nebo speciální pastu, která pokožku nevysušuje. Nezapomínejte na pitný režim a pravidelné zvlhčování po každém koupání. Jako základ můžete použít růžovou vodu nebo tonikum na bázi přírodních ingrediencí. Před koupí produktu si vždy zjistěte typ své pleti. Pokud je mastná, vyvarujte se vysoce zvlhčujícím produktům.

Jste to, co jíte

Tohle neplatí pouze pro vaši postavu, ale také pleť. Možná si myslíte, že strava má na pokožku jen malý vliv, ale není to pravda. Doporučuje se jíst hodně ovoce a zeleniny, ale také suroviny bohaté na vitamín B2, B6 a zinek, které urychlují léčbu nepříjemného a nevzhledného akné.

Zdroj obrázku: Freepik

Do svého jídelníčku byste měli zařadit ryby, fazole, vajíčka, meruňky, rajčata, špenát, banány, mrkev, plody moře, dýňová semínka, sóju a máslo. Na druhou stranu se vyhněte surovinám bohatým na vitamín B12, D a jód. Obsahuje je hovězí a vepřové maso, sýry nebo mléko. Pamatujte také, že ostré koření může skvrny velmi zhoršit, takže byste se měli vyhnout i pálivým pokrmům.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/acne-prone-skin