Rady a tipy

Triky, jak roztáhnout příliš těsné boty

O tom, že malé a úzké boty nejsou pro nohy vůbec zdravé, vám jistě nemusíme ani povídat. Z takových botiček jednoduše vznikají kuří oka, otlaky, ztvrdlá kůže a velké oděrky. Nemluvě o tom, jak moc nás bolí nohy. Abyste měli nohy zdravé, je třeba se vyhnout těsným botám. Pokud budete takové boty nosit pravidelně, ovlivníte tvar nohy, který se začne po čase deformovat. Jestliže jste si koupili těsné boty a nemůžete je jít z nějakého důvodu vrátit, poradíme vám, jak je o něco málo natáhnout.

Doporučený článek:  Mazlíčci potřebují chránit před nízkými teplotami doma i venku

Roztáhněte boty pomocí silných ponožek

Berte pouze mírně silné ponožky. Nedoporučujeme vzít vlněné ponožky od babičky, které jste dostali k Vánocům. Oblékněte si ponožky a nazujte si úzké boty. Nyní si vezměte vysoušeč vlasů a obuv zahřívejte. Teplem a tlakem se začne kůže rozpínat. Jakmile ucítíte, že se boty natahují, přestaňte je zahřívat a nechte je na nohou do vychladnutí. Poté boty sundejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Brambory také mohou pomoci

Pokud chcete roztáhnout boty ve špičce, bude stačit, když oloupete dvě velké brambory a zasunete je do špic bot. Tam je ponechte celou noc, poté umyjte hadříkem.

Doporučený článek:  Suchá chodidla dokážou potrápit. Napatlejte na ně tuhle kaši, budou znovu dokonale hladká

Mikrotenové sáčky

Pro roztažení bot dokonale poslouží i mikrotenové sáčky naplněné vodou. Vezměte si sáček a naplňte ho vodou tak, abyste jej mohli umístit do boty. Jakmile rovnoměrně naplníte pomocí sáčku a vody špičku boty, umístěte je takto připravené do mrazáku. Nechte vodu zmrznout. Přibližně pět hodin bude stačit. Poté vyjměte z mrazáku a pytlíky vytáhněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Alkohol

Přichystejte si vatu a alkohol. Do alkoholu namočte vatu a nacpěte ji do špiček bot. Nechte několik hodin působit. Alkohol dokáže změkčit kůži, a když si je po vytažení vaty obujete, boty jednoduše roztáhnete. Tuto metodu praktikujte pouze na černou kůži.

Doporučený článek:  Mnohé ženy po nich touží, přitom jsou i prokletím. Velká prsa potřebují speciální péči

Roztahováky do bot

Pomocí takzvaného kopyta můžete roztáhnout boty. Lze ho koupit v obuvi nebo objednat online. Stojí od dvou set do pěti set korun. Takové roztahováky dokážou boty zvětšit o více než půl čísla. A pokud k tomu boty zahřejete, roztažení půjde samo.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/shoes-too-tight