Rady a tipy

Jednoduché cviky, které posílí bříško do léta

Zejména ženy touží po vypracovaném a plochém bříšku. Pokud i vy mezi ně patříte, můžete se naučit cviky, které vám k vysněné postavě dopomohou. Není na tom nic těžkého. Stačí jen trocha trpělivosti, vůle a času.

Jaké cviky je vhodné praktikovat pro zpevnění břicha?

Abyste docílili plochého a pevného břicha, je vhodné začít cvičit hned kombinaci několika cviků. Zde je přehled některých z nich:

  • Plank neboli prkno: jedná se o nejpopulárnější cvik na zpevnění břicha. Spočívá v tom, že se opřete lokty o podložku a nohy jsou natažené či mírně rozkročené (opíráte se špičkami). Břicho směřuje k zemi a trup je v rovině. Pakliže máte problémy s páteří, poraďte se před cvičením raději s lékařem.
  • Šikmé zkracovačky: jedná se o cvik, kterým posílíte zejména šikmé břišní svaly. Spočívá v tom, že si lehnete na podložku. Pokrčíte nohy v kolenou, ruce dáte za hlavu a střídavě zdviháte pravou nohu, jejíž koleno se dotýká levého lokte. Poté opakujete na druhé straně.
Doporučený článek:  Roztáhnout těsné boty jde pomocí mrazáku nebo kladívkem
Zdroj obrázku: Freepik
  • Ruské otočky: tento cvik taktéž posílí šikmé břišní svaly. Potřebujete k němu buď činku, anebo těžší míč. Sedněte si na podložku a mírně zdvihněte pokrčené nohy v koleni. Trochu se zakloňte, abyste získali mezi břichem a stehny pravý úhel. Mezi zády a podložkou by pak měl být úhel 45°. Trup rotujte do stran a přitom svírejte oběma rukama vybraný cvičební předmět.
  • Cvik zvaný „horolezec“: pomocí něj posílíte nejen břišní svalstvo, ale také ramena, nohy a trup. Začíná se v pozici, která je obdobná jako u kliku. Ruce se opírají o podložku a nohy jsou natažené. Následně pokrčte jednu dolní končetinu (například pravou) a přitáhněte k břichu. Nakonec vraťte nohu do původní polohy a vystřídejte strany.
Doporučený článek:  Jak na vytvoření stylové ložnice s podzimní atmosférou? Vsaďte na barvy, hřejivé materiály a vhodné osvětlení

Další cviky, které zpevní nejen břišní svaly

Velmi efektivním cvikem jsou i nepravé sedy lehy. Rozdíl je pouze v tom, že záda jsou nad podložkou mírně zdvižená a ruce natažené dopředu. Během cviku se snažíte dotknout prsty pat. Pakliže zůstanete vleže na podložce, můžete vyzkoušet i tento cvik na pevné břišní svaly: natažené nohy zdvihněte do vzduchu, trup je na podložce. Natažené paže směřují k nohám.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/fitness/multimedia/core-strength/sls-20076575?s=2